Zacha bol víťazom New Jersey a tretíkrát za sebou sa pripojil aj Neuvirth

Pondelkový výkon Pavla Zachu (13:39, -1, 2, 1 + 1) je o to cennejší, keď hokejisti New Jersey skončili dlho bežiacou čiernou sériou. Pred fanúšikmi sa podarilo po predchádzajúcich siedmich domácich prehrech. Pred víťazstvom nad Buffalo 2: 1 naposledy v Prudential Center strelili dva body pred mesiacom – 2. január po skóre 3: 0 nad Bostonom.

Dve diabolské pondelkové brány boli za prevládajúcou dominantou. Adam Henrique prvýkrát zaznamenal v 29. minúte a chcel sa pokúsiť o ponuku pre Zacha vo vedení po sérii priechodov. Ale obranca Justin Falk zaklopal puk do svojej siete. Aj druhý gól zápasu padol z ostrého uhla. Prechodom z rohu brankára Coryho Schneidera na 49.minúte prekvapil hosťujúci Tyler Ennis – 1: 1.

Dlho to však netrvalo a New Jersey šlo späť do vedenia. Druhú presilovku totiž využil spomínaný Zacha, keď pred bránou Robina Lehnera dorazil odrazený puk po predchádzajúcej strele Michaela Cammalleriho.

Český útočník, ktorý okrem přesilovkového komanda nastupuje na ľavom krídle tretej formácie Devils, bol vyhlásený prvou hviezdou zápasu a opäť čím sa potvrdilo zvýšenie formy. Z posledných deviatich začiatkov si vybral sedem (4 + 3) zo štrnástich (6 + 8) bodov svojej úplnej novej sezóny.V NHL rodák z Brna debutoval už vlani, keď si v jednom zápase pripísal dve asistencie.

Po výhre 3: 1 nad Montrealom a skvelom výkone proti Los Angeles (prehra 0: 1 až po predĺžení) sa v pondelok už tretíkrát nastavil českého brankára Michaela Neuvirtha na Philadelphia bráne . Jeho súper bol sv. Louis po nedávnom tréningovom stretnutí. Blues poslal len šestnásť pukov na bránu Neuvirth, z ktorých dve skončili v sieti. To však stačilo na získanie obidvoch bodov po tom, čo Flyers zlyhal v útoku proti Carterovi Huttonovi. Náhradná hosťka pokryla všetkých 26 pokusov a bránila tretiu tretinu sezóny.

Louis, za ktoré sa presadili útočníci Paul Stastny a Kenny Agostino, po podpore Mika Yeoa na post hlavného kouča na úkor odvolaného Kena Hitchcocka zvíťazilo v druhom z doterajších troch štartov. Po troch zápasoch v úlohe nehrajúceho náhradníka tentoraz v zostave nechýbal aj český útočník Dmitrij Jaškin (11:31, +/-: 0, 2 strely). Do štatistík sa ale nezapísal rovnako ako domáce duo Jakub Voráček (21:15, -1, 4 strely) – Radko Gudas (18:55, +/-: 0, 3 strely).

“Prežívame zložité a je to aj pre fanúšikov nepríjemné. Pre zápasy je veľa peňazí, ale nevidia žiadne ciele. Dnes sme nemohli dať jeden, “povedal Voráček, sklamaný, ktorý v predchádzajúcich štrnástich štartoch strelil iba jeden gól.V posledných štyroch súbojoch mali len dva góly, z ktorých posledné dva boli prázdne. Najbohatším cieľom v pondelkových zápasoch bolo suverénna konfrontácia ostrovanov s Torontom. V správnom čase sa dva tábory zlomili s amatérom 5: 5 a v dlhšom chode sa domácemu tímu v New Yorku pridelil druhý bod Brock Nelson, ktorý bol prvýkrát zvolený (2 + 1). Jediný český zástupca v zápase, obranca Maple Leafs Roman Polák (17:46, +/-: 0, 1 výstrel), sa nezapísal do štatistiky.