Washington, s Satorans, stratil v Detroite košík od poslednej sekundy

V štvrtom štvrťroku čarodejníci odstránili manko šestnásť bodov, dve minúty pred koncom prešli druhýkrát v čele, ale nedokončili. Nakoniec netrvali na poslednom útoku súpera a stratili volanie s rohom Marcusom Morrisom (25 bodov, 11 doskokov). “Bol som v správny čas na správnom mieste. Markieff Morris ma na chvíľu zablokoval, ale nezáleželo na tom. Sústredil som sa na odraz a tentokrát som bol lepší ako on, “povedal Marcus Morris. “Mal som ho zablokovať. Takáto porážka bolí, “povedal jeho súper a Markieff. Markieff Morris to robil úplne inak.On získal 19 bodov, rovnako ako Washington kapitán John Wall, ktorý pridal sedem ľadovcov a 10 asistencií. Dvojmiestny počet bodov mal všetkých členov Washington základne päť a striedajú Kelly Oubre Jr a Jason Smith, ale nie viac ako 20 bodov. A napríklad Bradley Beal, ktorý v zápase minul všetkých sedem striel z poľa, nepremenil už 19 trojkových pokusov v rade.

“Nešťastná prehra, ale aj tak musím chlapcov pochváliť. Neodvádzali sa a vrátili sa do hry.Snažili sa, bojovali a potom sa rozhodli zasiahnuť do jednej lopty, “povedal šéf Wizards Scott Brooks. “V druhom polčase sme potrebovali zlepšiť útok, takže dostal šancu namiesto Satorana Burka a potom McClellana, ktorý môže skórovať.” Cleveland prehral po pretiahnutí do San Antonio 115: 118. LeBron James a Kyrie Irving porazili obrancu titulu po 29 bodoch. Spurs bol obzvlášť úspešný v Kawhi Leonardovi, ktorý zlepšil svoje maximálne 41 bodov. Aj keď boli Cavaliers lepší v zápase, mali tendenciu vyťažiť maximum z druhej polovice. Hra bola predĺžená na 35 sekúnd pred koncom LeBrona Jamesa. Druhý najlepší tím San Antonio získal víťazstvo 34. sezóny, zatiaľ čo vodca Východnej konferencie utrpel 12. miesto.poraziť.

Boston spustil náročnú päť zápasovú hru v siedmich dňoch s domácou porážkou. Celtics podľahli Portlandu 123: 127 po predĺžení, ktoré ich nútilo tri sekundy pred štvrtou sirénou Terry Rozier. Na druhej strane Damian Lillard vzápätí šancu rozhodnúť nevyužil.

Bostone nepomohlo 41 bodov rozohrávača Isaiaha Thomasa. Portland prerušil sériu štyroch porážok hlavne zásluhou 35 bodov C. J. McColluma (po prvom polčase mal na konte už 26 bodov), Lillard zaznamenal 28 bodov.

Memphis doma nestačil na Houston 95: 119, duel stratil v tretej štvrtine. Marc Gasol bol s 32 bodmi najlepším strelcom porazených aj celého zápasu, zatienil ho však Sam Dekker, ktorý si pri prvej nominácie od základnej päťky vylepšil 30 body osobný rekord.James Harden podporil Dekker s 29 bodmi a 10 asistami. Najlepším strelcom sobotného programu bol DeMarcus Cousins ​​s 42 bodmi, ale jeho Sacramento podľahol Chicagu 99: 102. Avšak žiadny iný hráč Kings neprekonal desaťbodový limit. Veterán Bulls Dwyane Wade zažiaril 30 bodov (13 v poslednom štvrťroku), ale aj niekoľko dôležitých obranných akcií. Jimmy Butler získal 23 bodov. Po zápase bol živý faul-porážku vedený Cousins ​​na Wade v 99:99. Milwaukee má piatu porážku v rade, tentoraz v Miami neuspeli v pomere 97: 109.Na strane Heat prekvapil Dion Waiters s 33 bodmi, Goran Dragica pridal 25 bodov.

Jannis Antetokunmpo zaznamenal v drese porazených 24 bodov a 10 doskokov, Jabari Parker, ktorý prišiel o miesto v základnej päťke za trest po porušení vnitrotýmových pravidiel, pridal čoby striedajúci hráč 16 bodov.

Utah vyhral už šieste stretnutie v rade, tentoraz prehral Indianu 109: 100. George Hill zaznamenal za Jazz 30 bodov, Gordon Hayward si pripísal 27 bodov a Rudy Gobert má ďalšie double-double, tentoraz za 19 bodov a 11 doskokov.

Phoenix uspel v New Yorku 107: 105. Pol minútu pred koncom zápasu rozhodla trojka hosťujúceho Devina Booker (v stretnutí 26 bodov), v poslednej sekunde mohol otočiť skóre Carmelo Anthony (31 bodov), trojbodový pokus však nepremenil.