Villarreal CF – Valencia CF

Valencia si poradila s domácim Villarrealom, ktorému navyše strelila tri góly. Respektíve dve, pretože tú úvodný si hráči Villarrealu strelili sami. Villarreal dnes nemal v koncovke potrebné šťastie a pokoj a nakoniec jediný gól Trigueros v samom závere zápasu na tom nemohol už nič zmeniť. Hrdinom Valencia sa stal dvojgólový stopér Mustafi.

Villarreal si na svoje konto pripísal sériu štyroch zápasov bez porážky, navyše sa prezentoval veľmi dobrým herným poňatím. Problémom “Ponorky” bol fakt, že musí rozkladať svoje sily do niekoľkých súťaží. Dnes si ale chcela nechať všetky tri body doma a do stretnutia vyslala Giovaniho, Ucheho alebo Bruna Soriana. Valencia nasadila Rodriga, Paca Alcácer a Piattiho, zatiaľ čo Negredo sa dostal do zápasu až ako striedajúci hráč.

Čeryšev si už po uplynutí jednej minúty dal za cieľ dobehnúť s loptou čo najďalej a tiež tak urobil. Vo vápne našiel voľnejšieho spoluhráčov Trigueros, ktorý ale nestačil vypáliť presne. O podobnú akciu na druhej strane sa pokúsili Netopiere a opäť bol zakončujícím hráčom Trigueros. Problémom bolo, že center zo strany usmernil do vlastnej brány a Valencia viedla o jeden gól!

Neskôr sa zniesol ďalší dobrý pas Denis Čeryšev z ľavej strany, loptu mieril na Ucheho, lenže toho dobre ustrážila obranná línia. Veľa aktívnym hráčom sa stal Denis Čeryšev, ktorý skvele vystrelil spoza vápna, Diego Alves skvelým zákrokom vyrazil, ani potom sa Čeryšev vo vápne nepresadil. Mladý hráč motal hlavy obrancom Valencie a veľmi často sa vďaka rýchlym nohám a ešte rýchlejšiemu uvažovania dostával do blízkosti Alvesovy brány.

Manu Trigueras chcel odčiniť svoju chybu a vlastný gól. Triguerasovi sa podaril centrovaný loptu do vápna, kam si naskakoval Paulista, ale jeho hlavička nemierila medzi tri tyče. Prvý polčas sa hral vo vysokom tempe, ale priniesol veľmi málo bránkových príležitostí. Do druhého polčasu vošla lepšie domáci ekipa. Bruno Soriano si pripísal skvelý gól z priameho voľného kopu v Európskej lige a skúšal to priamo na bránku aj v dnešnom zápase. Brankár Diego Alves ale vytiahol skvelý zákrok, kedy loptu vytesnil nad bránku.

Až po chvíli sa Valecnii podarilo premeniť snahu v bránky. Po presnom centre Piattiho z pravej strany hlavičkoval vo vápne mladý obranca Shkodran Mustafi, ktorý prišiel k Los Che len pred sezónou z talianskej Sampdorie Janov. Jeho presná hlavička dnes stačila na to, aby brankár Sergio Asenjo lovil loptu zo siete – 2: 0.

Figueras skúsil rozohrať nacvičeným signálom, prízemný pas na hranicu pokutového územia ale nezastihol spoluhráča v ideálnom rozpoložení. Vyzerali, ako by ich jeho úmysly prinajmenšom zaskočili. Na túto variantu neboli pripravení a akcia skončila neúspechom. Následne sa Valencia dostala pod tlak a Villarreal zahrával jeden rohový kop za druhým.

Reakcia Villarrealu na seba nenechala dlho čakať, pretože na ihrisko sa dostal mladík Luciano Vietto, ktorý vystriedal Giovaniho dos Santosa. Dvadsať minút pred koncom stretnutia sa zdalo o bodoch definitívne rozhodnuté, pretože nemecký obranca Mustafi prežil skvelý večer. Okrem poctivého bránenie pridal ešte druhú bránku, keď si počkal vo vápne na center zo strany a volejom ho umiestnil do siete!

Na posledných desať minút sa na ihrisko dostal aj Alvaro Negredo, aby vystriedal unaveného Paca Alcácer. Napriek tomu sa Villarreal dočkal gólu, keď Moreno ustál súboj s brániacim Gayou, prihral na stred vápna volnejšiemu Trigueros. Ten si poradil, situáciu nekomplikoval a prestrelil brankára Alvesa. Ani jeho bránka ale Villarreal nespasil, pretože na štadióne El Madrigal nezostal ani jeden bod.