Veľmi horkú pilulku, ktorá hodnotiala zozbieraný cieľ v Hodgsonovom prostredí

Anglický tím vyťažuje 1: 1 na Majstrovstvách Európy s Ruskom a nebol schopný vstúpiť do šampionátu víťazstvom pre deviaty pokus. Anglicku poslal v 73. minúte do vedenia z priameho kopu Eric Dier, ale v druhej minúte nastavenia vyrovnal Vasilij Berezuckij. V prvom zápase skupiny B si Wales poradil 2: 1 so Slovenskom.

“Myslím, že sme hrali veľmi dobre a vyrovnávajúci gól bol veľa horkú pilulkou. Rusko dalo nádherný gól, ale remízu teraz beriem skôr Ako porážku.Keď si odmyslím prvých pätnásť minút druhého polčasu, tak sme mali zápas úplne pod kontrolou, “ citoval server uefa.com trénera Anglicka Roya Hodgsona.

” Musím poďakovať hráčom, pretože bojovali až Dokončiť, “povedal ruský tréner Leonid Slucki.” Anglicko dominovalo zápasu, ale podarilo sa nám ukradnúť útočníkov, ktorí sú veľmi rýchli.Veľa nám pomohlo, že sa nám darilo držať loptu v strede ihriska, “ uviedol.

Duel v Marseille tiež potvrdil pozíciu jedného z najrizikovejších zápasov šampionátu, pretože mu predchádzali potýčky fanúšikov. Šarvátka sa odohrávali už od štvrtkovej noci, ku konfliktom anglických a ruských priaznivcov došlo tiež zhruba dve hodiny pred zápasom a jeden človek bol s infarktom prevezený do nemocnice, ďalšie upadol do bezvedomia a rad fanúšikov utrpela krvavá zranenia.

Ruskí fanúšikovia tiež napadli Angličanmi priamo na tribúnach po záverečnom hvizde. incidentom sa už začala zaoberať disciplinárna komisia UEFA. “Neviem, čo sa dialo okolo štadióna.Ale do futbalu to nepatrí, “ uviedol Sluckij.

Anglicko mala od začiatku zápasu navrch a už v siedmej minúte sa dostal po Sterlingovho akciu k lopte Lallana, ale jeho strela bola zrazená na roh. Ešte väčšiu šancu mal o štvrť hodiny neskôr Sterling, ktorý išiel sám na bránku, ale lopta mu na poslednú chvíľu odkopol vracajúci sa Smolnikov. Po polhodine zase tvrdo pálil Rooney, ale len do gólmana Akinfejeva.

Úvod druhého polčasu patril Rusku, Dzjuba sa však vo vápne nepresadil a ďalší nebezpečný center odvrátila obrana. Po hodine hry musel navyše vytiahnuť dobrý zákrok gólman Hart, ktorý len tak tak vyrazil nebezpečnú Smolovovu strelu spoza vápna.

Anglicko sa dlho nemohla dostať do Nakoniec sa však podarilo prevziať vedenie.Akinfejev skóroval skvelú minútu, ale o tri minúty neskôr vybral – Dier ho prekonal priamym kopom. Rusko sa usadilo v nastavení – hlavička, ktorá prekročila mapu, sa starala kapitán Berezucki: “Je to škoda, pretože sme boli tak blízko k víťazstvu, ktoré by sme si zaslúžili.” povedal Dier. “Získanie cieľa majstrovstiev Európy a oslavovanie s fanúšikmi bolo jedným z najlepších momentov v mojej kariére, ale radšej by som vyhral a cieľ dal niekto iný,” povedal.