USA vydržali pre remízu proti Kolumbii v prvej etape olympijských kvalifikačných play-off

Luis Gil strelil v piatej minúte a Spojené štáty sa v piatok rozhodli pre 1-1 v zápase proti Kolumbii v Barranquille v otváraní dvojpodlažného play-off pre posledné miesto v tohtoročnom mužskom olympijskom futbalovom turnaji.

V zápase s menej ako 23 tímmi, Kolumbia mala 76% majstrovstva v prvom polčase, ale neporušila sa, kým Juan Quintero ho neviazal s pokutovým kopom v 68. zápase. > Druhá etapa série celkových cieľov je utorok v meste Frisco v štáte Texas.V Spojených štátoch hrozí, že sa po prvýkrát od roku 1960-68 nedostane kvalifikácie na konanie olympijských hier; to bolo nútené do play-off tým, že prehral v Hondurase vlani v októbri v semifinále kolo regionálnych kvalifikácií v Severnej a Strednej Amerike a Karibiku. Ethan Horvath, začínajúci americký brankára, bol nahradený Cropper v 45. minútu, asi osem minút po tom, čo Horvath odkopol loptu hlavičkou tesne pred pokutovým územím a zrazil sa s Andresom Renteriou. Cropper zostal dlhší čas, zostal v hre na krátky úsek a potom vyšiel. Bolo to 91F s 60% vlhkosťou, keď hra začala v neskorých popoludňajších hodinách a Američania mali prevažne čierne uniformy v horúčave.

Gil prešiel z Will Trapp a odohral loptu na Mario Rodriguez, ktorý dribloval na koncový bod.Rodriguez svalil Davinsona Sancheza a odhodil loptu do Gil, ktorý strelil pravou nohou z terču.

Kolumbia pripevnila USA na vlastnú polovicu pre veľa zápasov. Američania hrozili predovšetkým protiútokom. Jordan Morris, ktorý sa hral s mužmi mladšími ako 23 rokov, než aby sa pripojil k národnému družstvu pre kvalifikáciu v piatkovom majstrovstvách sveta v Guatemale, v 64. minúte narazil na bránkovisko dlhým dojmom. rozhodca Cuneyt Cakir, ktorý minulý rok skončil finále Ligy majstrov Európy, zavolal amerického obrancu Kellyna Acostu za vytiahnutie ramena Rafael Santos Borre v tejto oblasti. Quintero zasunul loptu na Cropperovo pravé.