USA sa sama zničila v zápase s Guatemalou v kvalifikácii majstrovstiev sveta

Cesta Spojených štátov do Svetového pohára v roku 2018 sa stala podstatne zložitejšou, keď tréner Jürgen Klinsmann urobil nejaké záhadné lineupové voľby a americká obrana sa sama zničila v piatok v noci s 2-0 stratou Guatemaly v Guatemale City. >

Chybný backpass Edgara Castilla vytvoril rohy, ktoré viedli k cieľu Rafaela Moralesa v siedmej minúte.Paulo Motta prekopal väčšinu dĺžky poľa v 15. a Carlos Ruiz bežal na loptu, postupoval na brankárovi Tim Howard a zdvojnásobil vedenie. Hľadal ich ôsmej rovné miesto pre svetový pohár, Američania boli neúspešní v 21 zápasoch proti Guatemale – ktorí v súčasnosti sedia na čp. 95 v rebríčku Fifa – od januára 1988 a nikdy nestratili s Los Chapines v kvalifikačných majstrovstvách sveta, ale teraz čelia vysoko tlačenému rematch utorok v Columbus, Ohio.Guatemala 2-0 USA: Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 – ako sa to stalo Prečítajte si viac

“Myslím, že to bol nedostatok zamerania, koncentrácie a nesprávnych rozhodnutí,” povedal Klinsmann. “Musíme pre ňu prevziať zodpovednosť, každý z nás – tréneri, hráči – a pokračovať a urobiť to v utorok.”

Trinidad a Tobago (2-1) vedú skupinu C so siedmimi bodmi po zhromaždení na víťazstve 3-2 v St. Vincent a Grenadíne v piatok.Guatemala (2-0-1) je jeden bod späť. USA (1-1-1) majú štyri body a St Vincent (0-3) je posledný. V septembri Američania hrajú v St. Vincent a hostia Trinidad dokončiť regionálne semifinále. Prvé dva tímy postupujú do šesťnárodných regionálnych finálov.

Klinsmann bol už kritizovaný po semi-konečnej eliminácii jeho tímu v minulom ročníku Concacaf Gold Cup a stratou pre Mexiko v play-off konfederácií. Začal Omar Gonzalez a Michael Orozco v ústrednej obrane po tom, čo sa John Brooks vrátil do Nemecka v piatok kvôli pohmoždenému kolenu a obrancovi Mattovi Beslerovi trpel otrasom v tréningu vo štvrtok.Fabian Johnson sa nezobral kvôli poškodeniu slabín; záložník Jermaine Jones je pozastavený; a Jozy Altidore, najlepší americký dopredu, bol obmedzený na náhradný vzhľad v 66. minúte, keď sa zotavuje z ďalšieho zranenia. [/ p>

Howard začal pre USA na posledných dvoch majstrovstvách sveta, ale stratil svoju začal svoju prácu v Evertone a objavoval sa vo svojom prvom zápase od 24. januára. Geoff Cameron začal na pravej strane späť než na ústrednejšiu úlohu, ktorú zvyčajne hrá pre Stokeho; DeAndre Yedlin začal skôr na polčase než na pravú stranu, svoju pozíciu so Sunderlandom; a Mix Diskerud bol v defenzívnej strednej úlohe, ktorú nehral v New Yorku. Cameron prešiel do stredu a Yedlin sa vrátil späť, keď Gyasi Zardes vstúpil na 59. miesto.

>

Edgar Castillo, americký ľavý chrbát, robil chýbajúce zázemie, ktorým sa Howard nedokázal dostať a vyrazil na roh, čo viedlo k prvému gólu.Prvý rohový kop Guatemaly odišiel obranou Spojených štátov, ale druhý, Morales vyskočil cez Diskeruda, ktorý sa zdal skĺznuť a stretol sa s rohom Jean Marquez. Na linke nebol žiadny obranca a lopta ísť doľava od potápačského Howarda, práve vo vnútri pošty. Ruiz potom strelil svoj 60. medzinárodný gól, kedy Motta bránil loptu po dlhom poli, pričom Michael Bradley sa rozhodol, že to nevedie.Ruiz vybuchol po troch Američanoch, utiekol do lopty a zahnal ho pod Howardom z vnútra pokutového územia. “Postupnosť chýb,” povedal Klinsmann, “od Michaela nevedel loptu do stredu chrbta že Michael má to. “Alejandro Bedoya mal najlepšiu americkú šancu v prvom polčase, keď ju prehral Clint Dempsey v polovici prvého polčasu, ale Motta zablokoval jeho strelu.

Motta využil svoju pravú nohu, aby zastavil Dempseyho osemmiestny strelec po prechode od Yedlina v 52. minúte, potom sa posadil, aby zastavil Bedoyovu snahu s hruďou a zachránil od Altidora v 82. roku, ktorý bol poslaný sám Dempsey , Guatemala narazila na priečku v 70. rokoch.

Na otázku, čo sa má ubiť v utorok, Bradley jednoducho povedal: “Všetko.”