Trenér Žiliny: Nemyslím si, že by Poltava hrála přehnaně tvrdě

“Vyhráli jsme důležitý zápas před výbornou kulisou proti kvalitnímu soupeři. Zvládli jsme ho na základě enormní bojovnosti, nasazení a tímovosti. Stále je to však jen poločas. Proto potřebujeme dobře zregenerovat, zůstat nohama na zemi a v odvetě jít na dno svých sil. ”

” To se uvidí po odvetě. Třeba to však brát z nadhledu, protože Poltava kopala za stavu 1: 0 jedenáctku – a to mohl být klíčový sázkové kanceláře na internetu moment. I když pro mě nastal důležitý okamžik v 45. minutě, kdy Miroslav Káčer šel sám na bránu a neuspěl. Ale výsledek 2: 0 je realita a my ho bereme, protože jsme čelili kvalitnímu soupeři. Věřím, že při aktivní hře v Poltavy máme šanci jít dál. ”

” Poltava je zkušené mužstvo, její hráči dokáží v situacích hrát důrazně a agresivně. To jsme věděli.Ale já jsem tam neviděl z jejich strany přehnané věci. Oni mají takový způsob hry. V něm jsou silní a dostatečně zkušení. V určitých úsecích však na ně platila naše rychlá a aktivní hra. A na to se budeme spoléhat i v odvetě. Určitě nás nečeká jednoduchý zápas, ale sebevědomí, které jsme nabyli ziskem skalpu kvalitního soupeře, musíme přetavit nejdříve v kvalitní regeneraci a potom v dobrou přípravu na odvetu. ”

” Ernest má za sebou rentgenové vyšetření az tohoto pohledu to vypadá být čisté, šlachy by měly být v pořádku. Uvidíme, co to udělá do rána. Okamžitě je však v péči našich lékařů. Věřím, že bude připraven na odvetu. je pro nás důležitým hráčem. Ale velmi důležité je zároveň i to, jak ho ve čtvrtek nahradil Špalek.Každý náš hráč je totiž klíčový. A Nikolas zvládl svou pozici bravurně. ”

” Soupeř bude chtít smazat dvoubrankové manko, takže bude muset více riskovat, co jsme viděli i ve druhém poločase. Podstatné je, abychom byli aktivní. V každém případě – prvním krokem je důkladná analýza zápasu. a pak, když si to rozebereme, věřím, že najdeme klíč, který chlapci dokáží zvládnout minimálně tak jako ve čtvrtek. Protože jim patří díky za to, jak fungovaly a vyhráli nad silným soupeřem. ”