Tottenham Hotspur – Stoke City

Mauricio Pochettino pokračuje v Tottenhamu v nevyrovnaných výkonoch – po výhre na ihrisku Aston Villy si londýnsky celok neodpustil ďalšie domáce stratu, keď sa Stoke City prehral 1: 2. Prekvapenie sa urodilo v prvej polovici, kedy skóroval Bojan a Walters, v druhom polčase už Chadli len nádherne korigoval.

Spurs pritom vstúpili do zápasu vynikajúcim spôsobom a už po dvoch minútach mohli bez problémov viesť – Chadli utiekol po ľavej strane a centrom ponúkol dokonalú príležitosť Kaneovi. Jeho hlavička však namiesto do prázdnej bránky spadla do náručia vracajúceho sa Begović.

Trest na seba nenechal dlho čakať. Mark Hughes druhýkrát za sebou stávkové kancelárie bonusy postavil do útoku Bojana Krkič a tentoraz sa mu mladý škorpióniek odvďačil najlepším spôsobom. Na poliacou čiare prevzal po chybe Tottenhamu loptu, tridsať metrov s ním šprintoval smerom na bránku a spoza vápna vypálil presne k žrdi mimo dosahu Lloris.

Ofenzívny pokusy domácich postrádali dôraz a pokoj v zakončení. Eriksenův priamy kop z veľkej vzdialenosti tesne preletel brvno, a keď Kane nepremenil hlavičku z bezprostrednej blízkosti, prehovorili opäť Potters. Hoci museli vinou zranenia zmeniť polku obrany, viedli po polhodine hry už 2: 0. Opäť si to Spurs zavinili takmer sami. Ich postupný útok mal rýchly koniec a rozhodená obrana nedokázala zareagovať na presný pas Dioufa na hranici penalty. Jon Walters mal dosť času a presnú mušku.

O prestávke poslal Pochettino na hraciu plochu hneď dva čerstvé futbalistu, ale nebolo mu to k ničomu. Stoke dokázal plytkou prevahu súpera držať na uzde a ten tak aj cez územnú prevahu nedokázal s výsledkom nič urobiť. Ani po lamelová priamom kope, ktorý po dotyku Kanea zamieril tesne vedľa.

Obrovskú šancu na korigovanie stavu mal štvrť hodiny pred koncom opäť Erik Lamela a takmer sa mu to podarilo. Priamy kop z stavkove kancelarie necelých 20 metrov krútil krásne do šibenice, ale Asmir Begović dokázal famóznym zákrokom vyraziť loptu na roh. O dve minúty neskôr ale nemal sebemenší nárok, volaj Nacer Chadliho z takmer nulového uhla bol dychberúci a nechytateľný.

Napodobniť sa ho rozhodol Mason, ale z hranice vápna sa do lopty oprel až príliš. Nadmiera snahy Tottenhamu na vyrovnanie sa vypomstila – Mašonovia chybu využil Moses, ktorého útek na osamoteného Lloris ukončil červeným faulom Kyle Naughton. Miesto záverečného tlaku domácich tak musel zasahovať naopak Lloris, ktorý svoj tím zachránil od ešte väčšej hanby skvelým zákrokom po tvrdej strele Ireland.