Štyrikrát si neuvedomil jasný moment

Medzi vystúpeniami “City” a “Juve” v návratových zápasoch sa vyskytli dva zásadné rozdiely: percentá držby lopty (64% a 42%) a šťastie – opustila časť, druhá, resp. Pred pokutou na Lukasa Vazqueza, samozrejme. Počas zápasu Juventus ušetril šancu viac ako raz.

Ronaldo sotva zachránil Realu z odstupovania. Buffon Ligu majstrov nezískal znovuPhoto: Tuttosport

Ak chcete vidieť nešťastie Reala v priebehu 93 minút, nemusíte byť taktický zadot a byť schopný počítať xG, bol jasne viditeľný pre nahé úzkoprsé oko – klub s dôverou ovládal loptu a vytvoril veľa očividných momentov, ale tím ich nedokončil.

Štyrikrát si neuvedomil jasný moment a hrával dôležitú úlohu v tíme. Vplýval do pokutového územia, zatiaľ čo Bale a Ronaldo zdvihol obrancov. Zakaždým, keď strelci nemali manipuláciu s loptou, a on slabne porazil v Gianluigi Buffon. Celkovo Real Madrid urobil 13 strelov z pokutového územia. A s takýmito ukazovateľmi klub nezískal ani jednu hru. Na záver, chyba Kaylor Navas v epizóde s tretím cieľom – čistá smola “krémová”.

Samotný kráľovský klub však urobil dostatočný počet chýb – sobecký Gareth Bale nevytvoril šance pre svojich partnerov, ale neúspešne sa oňho podaril a v priebehu prestávky bol nahradený. Druhý útočník je povinný hrať na družstve, výklenok čistého prívesu je obsadený. Tím Marcelo sa z ničoho nič neobmedtil, ale brankár jeho strelu za obranu bol nútený striedať.

V opačnom prípade nemožno formulovať záver po skončení zápasu – “Real” sa odrazil po divokom smolu na posledný útok a jednu nevýhodu pri voľbe zloženia. V 94. minúte po 93. minúte pekného nepharta mal šťastie.

Tento štvrťfinále nám už predstavil dva úžasné pozemky – Manchester City získal šancu na návrat a rýchlo ho prehral a Rómovia s Barcelonaom senzačne potlačili tlak. Po týchto úspechoch sa ukázalo, že prepustenie Juventusu po 0: 3 je viac ako realita: semifinále Ligy majstrov bez hlavných španielskych klubov je fantastické. Kto je potom obľúbený? Kto bude mať “Golden Ball”?