SM Caen – SC Bastia

Posledná Caen má jedinečnú šancu odpútať sa pred koncom roka 2014 zo dna tabuľky – posledné jesenné stretnutie totiž zohrá doma proti Bastii, a keďže sa oba celky pred pár dňami stretli v domácom pohári a Korzičania nakoniec postúpili, motivuje ho navyše aj túžba po odplate.

Brankár Damien Perquis síce tvrdí, že vypadnutie z Coupe de la Ligue dnešnej duel nijako neohrozí, fanúšikovia na tribúnach Stade Michel D’Ornano však určite budú zmýšľať inak. Inkriminovaný síce dospel až do predĺženia, v ňom však Bastia triumfovala 3: 2 a pripravila tak Caen štvrtú súťažnú prehru v rade.

Korzický celok tiež nie je pred ďalekou cestou na sever zrovna v ideálnej forme; ak by dnes padol, bodové skóre oboch tímov sa vyrovná. Nový kouč Ghislain Printant má zatiaľ u kormidla striedavé výsledky, a len pár minút chýbalo k tomu, aby sa z pohárového postupe radovalo naopak Caen – ešte tesne pred koncom totiž viedlo 2: 1.

“Sú to dve rozdielne súťaže,” trvá na svojom Perquis. “Víťazstvo alebo porážka v Coupe de la Ligue nijako neovplyvňujevýsledky v Ligue 1,” dodáva. To je síce možno pravda, ale Caen potrebuje aj napriek tomu okamžite zabrať – z posledných 21 možných bodov získalo len 2 (!). Zverenci Patrice Garandeho naďalej baví fanúšikov ofenzívnym futbalom, úspechy však neprichádzajú.

Podľa Perquis je však Caen tímom bojovníkov, čo tiež stálo za jeho vlaňajším postupom z Ligue 2. “Minulú sezónu sme veľa premýšľali o tom, čo pre nás tento klub znamená, o všetkých ľuďoch, ktorí tu pracujú. To nám pomohlo postúpiť. Teraz máme iný cieľ, ale k zápasom musíme pristupovať rovnako, “burcuje gólman.

Bastia jede do Normandie s vedomím, že prípadný triumf by pre ňu bol už tretím v rade – minulý víkend totiž pred vlastnými fanúšikmi zdolal silné Rennes 2: 0 a prerušila tak sériu troch porážok. Vonku sa jej však darí oveľa horšie; posledný úspech z ciest je starý už dva mesiace.