Slováci vedli 2:0, prohráli 2:3. Godly: Slovinci pak do nás šli

Rozhodčí: Bernecker, Erd – Kaspar, Smeibidlo, vyloučení: 5: 8 Využití: 0: 1, oslabení: 0: 0, 350 diváků

Branky: 2. Kristler (Komarek, Peter) , 9. Altmann (Hundertpfund, Rotter), 10. Kristler (Komarek, Cijan), 12. Petrik (Hofer, Herburger), 38. Mitterdorfer (Altmann, Herburger) – 9. Caletta (Oberdorfer), 39. Morini (Goi, di Casmirro), 1800 diváků. Tabulka po 2. hracím dni:

1. Rakousko 2 2 0 0 0 9: 4 6

2. Slovinsko 2 1 0 0 1 5: 6 3

3. Itálie 2 1 0 0 1 4: 6 3

VÍDEŇ.Slovenský olympijský hokejový tým prohrál i ve svém druhém vystoupení na turnaji Euro Ice Hockey Challenge ve Vídni s reprezentací Slovinska 2: 3.

Svěřenci trenérského dua Vladimír Országh a Milan Jančuška si v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok, když se prosadili obránce Peter Trška a centr Miroslav Preisinger.

V dalším průběhu však měli navrch Slovinci, kteří snížili v 31. minutě zásluhou hráče Slovanu Roka Tičara. Ve třetí třetině se jim podařilo otočit skóre brankami Rodmana a Pancho.

Slováci tak svým soupeřům nevrátily prohru 1: 3 ze zimní olympiády v Soči, odkdy se setkali poprvé. V 10.vzájemném zápase se Slovinskem si tak připsali druhý nezdar, v dalších osmi duelech se těšili z vítězství s celkovým skóre 37:14.

Závěrečný zápas na turnaji odehrají Slováci v sobotu s domácím Rakouskem (17:00).

Úvodní šanci duelu si vypracovali Slovinci, ale mladík Godly v české brance odolal. Soupeři odpověděli během první přesilovky, když se nacpali před branku Rác a Kytnar, ale nedokázali dopravit puk do sítě. V 6. minutě šel na trestnou Hrnko a Godly měl plné ruce práce. Nejprve vypálil Gregorc, po něm pohrozili i Tičar s D. Rodman.

Úvodní gól však dali 1xbet Slovenské reprezentanti. V 9. minutě se na modré opřel do střely Trška a Gračnar, který měl zakrytý výhled, nestihl zasáhnout – 1: 0. O minutu později mohl být už rozdíl dvoubrankový.Preisinger s Gašparovičem vybojovali puk ve středním pásmu, dostali se do přečíslení 2 na 1, předvedli akci na jeden dotek, ale do poslední gólové přihrávky jim stihl strčit hokejku jeden z vracejících se Slovinců.

Na druhé straně se řítil sám na branku Urbas, zkusil kliku, ale Godly pohotově vybruslit a zblokoval jeho akci. V 12. minutě zneškodnil i dobrou příležitost Leber. Pak si Slováci zahráli další přesilovku, soupeře zatlačili do obranného pásma, ale Lapšanský nesměřuje puk do odkryté branky.

V 16. minutě jim to už vyšlo, když na 2: 0 zvýšil Preisinger, který využil přesilovou hru. V závěru třetiny zaujala šarvátka Brejčák s Urbasa, slovenský bek složil svého soupeře dvěma údery. II.třetina

Slovinci vstoupili do druhého dějství aktivně, ale nedokázali si vypracovat souvislejší tlak, protože soupeři dobře forčekovali a rušili jejich akce už v zárodku. Málokdy se tak vůbec dostali přes střední pásmo a nepomohla jim ani další přesilovka, během které sice mísily puk v útočném pásmu, ale bez pořádného zakončení. Slováci se soustředili na obranu a napadání a do útoku se příliš nehrnuli.

Před Gračnara se dostali až během své početní výhody od 27. minuty. Krátce po polovině duelu se Slovincům podařilo snížit po samostatné akci hráče Slovanu Bratislava Roka Tičara – 1: 2. Krátce po gólu se do sebe pustili Rác se Selänne a oba zamířili na trestnou.Slovinců gól nakopl a v dalších minutách byli nebezpečnější, Godly tak musel řešit několik těžkých situaci. III. třetina

Třetí třetina odstartovala přesilovku Slovinců, ale žádné šance si nevytvořili. Vyrovnat se jim podařilo až v 47. minutě, Tičar s D. Rodman se po chybě Slovenské hráče v středním pásmu dostali do přečíslení dvou na jednoho a druhý jmenovaný pohodlně zakončil do odkryté branky – 2: 2.

O pět minut později dokonali svůj obrat v skóre a dostali se do vedení. Pance si nakorčuľoval mezi kruhy a střelou švihem překonal Godly – 3: 2. Slováci vyzkoušeli v závěru power play, ale na vyrovnání jim to už nestačilo a tak si připsali druhou prohru na turnaji.

Slováci vedli 2:0, prohráli 2:3. Godly: Slovinci pak do nás šli 5.00/5 (100.00%) 1 vote