Real Sociedad – Málaga CF

Real Sociedad znova zlyhal. Tentoraz nechal všetky body Malage, ktorá vďaka bránke Juanmiho v 72. minúte oslavuje štvrté víťazstvo v rade. Arrasateho zotrvanie vo funkcii hlavného kouča baskického celku dostalo ďalšiu výraznú trhlinu a mužstvo už musí regulárne bojovať o záchranu v najvyššej súťaži.

Stretnutie príliš krásy nepobralo. V úvode mali loptu viac na kopačkách domáci, lenže Malaga vysoko napádala a znemožňovala tým súvislý tlak Realu. V 17. minúte sa pokúsil nezáživnú pretláčaniu ukončiť ľahko přifilmovaným pádom v pokutovom území domácich Juanmi, zákrok Martíneza bol ale rozhodcom posúdený ako čistý.

Najväčšiu šancu prvého polčasu si v 33. minúte vypracovali Baskovia. To keď si na rohový kop naskočil Zurutuza, svojou hlavičkou ale iba opečiatkoval brvno! Po zvyšok polčasu už sa dianie na ihrisku odohrávalo skôr v znamení tvrdých osobných súbojov, ktoré odvodili vo štyri žlté karty počas desiatich minút.

Po zmene strán sa do vedenia mohli dostať hostia, keď Castillejo po pase Amrabata oklamal domáceho brankára, ale svojimi kľučkami sa nakoniec dostal až mimo hernú plochu. Pomerne kontroverzný verdikt rozhodcu Santiaga Jaimeho prišiel v 55. minúte. Hosťujúci kapitán Weligton si vybil zlosť na Carlosovi Velov, ktorého zrazil k zemi lakťom. Z tento zákrok mala prísť červená karta, ale arbiter sa rozhodol pre udelenie iba žltého trestu. Ak by Malaga dohrávala o desiatich, mohlo nakoniec stretnutie dopadnúť úplne inak.

Na keby sa však nehrá. Zápas teda pokračoval podľa zabehnutých pravidiel a nakoniec to boli hostia, kto sa dostal dvadsať minút pred koncom do vedenia. Pri bleskovom protiútoku Amrabat potiahol loptu po pravej strane a vyslal úplne presný center medzi brankára a obranu. Na svojom mieste sa potom vynoril mladý Juanmi, ktorý bez problémov zasunul loptu do bránky – 0: 1!

Záver zápasu sa frustrovaným hráčom San Sebastiane vôbec nepodaril. Nevytvorili si jedinú veľkú šancu a naopak Malaga mohla svoj náskok ešte zvýšiť. V prvej minúte nastavenia si Amrabat zopakoval svoj prienik aj následný pas. K lopte sa dostal Darder, ale dvadsaťročný stredopoliar len napálil brvno! Malaga si teda ustrážila vytúžený náskok, Real Sociedad stále hľadá stratenú formu.