Rayo Vallecano – SD Eibar

Nováčik z Eibar opäť ukázal papierovým predpokladom Èadlá a v hektickej prestrelke prehral Rayo Vallecano na jeho vlastnej pôde 3: 2. Hoci madridský celok dokázal zareagovať na priebežnú stratu 0: 2 po góloch Arruabarrena s Piovaccarim, druhý gól kapitána Arruabarrena v samotnom závere prelial definitívne všetky body na stranu baskického celku.

Eibar sa tak po kompletne odohratom desiatom kole posúva na skvelú deviatu priečku, zatiaľ čo Rayo pôjde do budúceho kola na štadión Realu Madrid z pozície dvanástej, len tri body nad zónou zostupu. Domáci kouč Paco Jemez pritom pred zápasom varoval, že hráči Éibar nie sú žiadne strúhadlá, hoci do tohto kola dokázali zvíťaziť len v dvoch prípadoch. Tentoraz však hostia spočiatku robili všetko preto, aby túto chudobnú zbierku navýšili a boli to práve oni, kto sa sedem minút pred koncom prvého polčasu ujal vedenia.

Prvý gól stretnutia však spadol po pomerne spornom incidente. Eneko Bóveda sa totiž pri rohovom kope do šestnástky Raya v súboji s ľavým Beke Nachom až príliš ochotne porúčal k zemi a rozhodca Ignacio Iglesias Villanueva trochu prekvapivo ukázal na značku pokutového kopu. Mikel Arruabarrena z neho následne pohodlne prekonal brankára Toňa a Eibar išiel do vedenia.

Krátko po zmene strán bolo pre zaskočené Vallecano ešte horšie. Saul Berjón totiž jedinou dlhou prihrávkou precízne rozobral domácu obranu a vyzval k zakončeniu Piovaccariho, ktorý sa nemýlil. Napriek tomu ešte ani zďaleka nebolo zápasovým zvratom koniec. V šesťdesiaty siedmykrát minúte sa po lícovej prudkom centre pred bránku presadil hlavou Leo Baptistao a hneď minútu nato ten istý hráč dokonca vyrovnával na 2: 2 len pár okamihov po tom, čo hostia stratili loptu po rozohrávke zo stredového kruhu.

Keď už si ale Rayo myslelo, že je mu šťastena naklonená a hnalo sa za víťazným obratom, prišiel blesk z čistého neba v podobe rýchleho protiútoku. Abrahám s Garcíom umne zakombinoval a prvý menovaný potom prízemným centrom našiel v šestnástke nestráženého Arruabarrena, ktorý bez váhania z prvého dotyku upratal loptu za bezmocného Toňa. Na túto bránku iba štyri minúty pred koncom už domáci zareagovať nedokázali, a tak si Eibar odváža tri body za výhru 3: 2.