Priama bitka o olympijský sen! Hokejistky zdolali Dánsko a vyzvú Švajčiarky

České hokejistky uspeli v Arosa aj v druhom zápase kvalifikácie na olympijské hry v roku 2018 v Pchjongčchang a po výhre nad Dánskom 4: 3 je čaká v nedeľu od 16:00 priamy súboj o postup s domácim Švajčiarskom. To dnes vyhralo nad Nórskom 4: 1 a má tiež plný počet šiestich bodov.

Do Pchjongčchang sa kvalifikujú iba víťazky skupiny C a český tím čaká bitka o premiérovú účasť pod piatimi kruhmi. S Danka, ktoré skončili vlani štvrté v skupine A divízie I, mali zverenkyne trénera Jiřího Vozáka viac práce než s Nórkami. Tie vo štvrtok český tím porazil jednoznačne 5: 0.

Výber, ktorý vlani na svetovom šampionáte v Kamloops dosiahol šiestym miestom na historicky najlepší výsledok, od ôsmej minúty prehrával.Presilovku piatich proti trom využila Jakobsenová.

Ešte v prvej tretine ale vyrovnala Přibylová a v druhom dejstve otočili výsledok Povová s Kolowratovou, ktorá využila presilovku. Na zníženie Perssonove odpovedala druhú bránkou v stretnutí Přibylová. Vo 49. minúte sa presadila Andersenová, ale tesný náskok favoritky udržali.

ČR – Dánsko 4: 3 (1: 1, 3: 1, 0: 1)
Branky: 13. a 34. Přibylová, 23. Manhartová, 32. Kolowratová – 8. Jakobsenová 33. Perssonove, 49. Andersenová. Rozhodca: Arianová-Lortieová (Kan.), Hertrichová (Nem.) – anexovým (Švajč.), Toddová (Kan.). Vylúčení: 5: 7. Využitie: 1: 1.Diváci: 106.

Švajčiarsko – Nórsko 4: 1 (1: 1, 1: 0, 2: 0).