Pittsburgh – Tampa Bay 3:4

Ondřej Palát s Andrej Šustr asistenciami prispeli k výhre Tampy Bay v pokračovaní semifinále NHL na ľade Pittsburghu 4: 3 v predĺžení. Rozhodnutie padlo hneď v prvej minúte prídavku. Veľmi šťastne. Po strele Jasona Garrisona zmenil puk smer odrazom od chrbta cloniaceho Tylera Johnsona. Tampa Bay potrebuje k postupu do finále jedinú výhru. Séria pokračuje na jej ľade v stredu.

V zápase pritom všetko hralo do nôt Pittsburghu. Skóre otvoril sedem desatín pred koncom úvodnej tretiny z dorážky Brian Dumoulin a čoskoro po prestávke pridal druhý gól do prázdnej klietky po peknej kombinácii Patric Hörnqvist. Ale aj Tampa Bay odpovedala ešte v prostrednej časti dvoma zlepenými zásahmi. A v oboch mal prsty Šustr.

Slovenský obranca si pripísal prihrávku, keď o mantinel poslal kotúč Killornovi, ktorý našiel medzierku medzi vyrážačkou Fleuryho a tyčkou. V druhom prípade po jeho súboji pri mantineli získal kotúč Vladislav Naměstnikov a predložil puk skórujícímu Kučerová.