PEC Zwolle – SBV Excelsior

Futbalisti Zwolle nedokázali potvrdiť úlohu favorita proti konkurenčnému Excelsioru a tentokrát sa s ním v domácom prostredí rozišli zmierlivo v pomere 1: 1. Kvôli zhoršeným výkonom v poslednej dobe im výrazne uniká nádeje na priamu účasť v európskych pohároch a v túto chvíľu sa nachádzajú na siedmom mieste Eredivisie sa štyridsiatich troch body. Excelsior je trinásty s tridsiatimi bodmi a získal veľmi dôležitý bod v boji o záchranu.

Český útočník Tomáš Necid odohral v drese PEC celý zápas, lenže ani tentokrát skórovať nedokázal a ani nebol príliš vidieť. Domáci síce svojho súpera prestrieľali 26: 7 a mali loptu v držaní v sedemdesiatich percentách, avšak ani to im na bodový zisk nestačilo. Do prvej gólovej šance sa dostali krátko po štvrťhodine hry, keď po krásnej prihrávke Lama vypálil Mustafa Saymak, ten ale zhruba z dvanástich metrov pálil z dobrej pozície nepresne.

Rovnaký hráč poslal svoj tím do vedenia vo 37. minúte. Po dobrej individuálnej akcii van Hintuma a následnej prihrávke na Lukokiho sa uvoľnil nie ľavej strane práve Saymak as pomocou jedného z obrancov dopravil loptu do siete. Avšak SBV dokázalo vyrovnať z ničoho nič o tri minúty neskôr. Botaka prevzal loptu v strede ihriska a uvoľnil Jeffa Stans, ktorý po kľučke v pokutovom území zakončil šajtlí k bližšej žrdi, gólman Hahn bol bez šance.

Po zmene strán sa hralo opatrne z oboch strán a po necelej hodine hry mohli udrieť hostia z rýchleho brejku. Botaka uvoľnil na ľavej strane van Weert, tomu ale Winmasters bonus strela nesadla a pre loptu si došiel Hahn. V 63. minúte dostal van Hintum dobrú nahrávku od striedajúceho Nijland, však balón upratal iba do bočnej siete. Zhruba dvadsať minút pred koncom sa prvýkrát v tomto stretnutí musel vytiahnuť gólman Damen.

Ten po zrazení centre van Hintuma a následné rane van Polena z hranice pokutového územia predviedol brilantný zákrok a balón odvrátil do bezpečia. V 80. minúte mohol skórovať Necid, lenže po centre Lukokiho hlavičkoval tesne nad. Český útočník potom v 89. minúte sklepl balón pre nabiehajúceho Nijland a ten z hranice šestnástky tvrdo vypálil, Damen však skvelým zásahom vyškrábl balón na rohový kop a zaistil tak Excelsioru cenný bod.