Nadal oslavuje 75. turnajový titul, Hlaváčková neuspela vo finále štvorhry

Dvadsaťtriročná Garciaová s dvoma turnajovými triumfy priblížila premiérovej účasti na Turnaji majsteriek v dvojhre. Na poslednom postupovom ôsmom mieste vystriedala Britku Johanne Kontaovou, ktorá musí dva týždne v Moskve postúpiť do finále, aby mala šancu francúzskou tenistku znova predstihnúť.

Dvadsaťšesťročná Halepová v doterajších dvoch zápasoch Garciaovou porazila. V Pekingu ale na rozbehnutú Francúzku, ktorá v semifinále vyradila Petra Kvitova, nestačila.

Finále síce Rumunka začala brejkom, ale vzápätí sama o podaní prišla a v desiatom geme premenila Garciaová ďalší brejk v zisk prvého setu.

V ešte vyrovnanejší druhej sade si hráčky udržali podanie, hoci v siedmom geme čelila francúzska tenistka deviatich brejkbolům.V tajbrejku mala Garciaová navrch a po necelých dvoch hodinách premenila druhý mečbal.

“Nemám prečo byť smutná, mám za sebou skvelý týždeň,” uviedla po finále Halepová, ktorá sa stane svetovou jednotkou prvýkrát v kariére.

Hlaváčkovej s Babosovou nevyšla odplata za porážku vo finále májového turnaja v Madride, kde tiež podľahli švajčiarsko-taiwanskej dvojicu v dvoch setoch, a štvrtý tohtoročný spoločný titul v Pekingu nezískali.

Hlaváčková s Babosovou, ktoré spolu začali hrať po marcovom rozchode českej tenistky s Číňankou Pcheng Šuaj, postupom do finále potvrdili výborný záver sezóny. Pred týždňom triumfovali v Taškente a pred troma týždňami ovládli štvorhru na turnaji v Québecu.Vďaka týmto úspechom sa kvalifikovali na Turnaj majsteriek.

Svetová deblová jednotka Hingisová s dvojkou Chan Yung-jan vyhrali už deviaty deblový turnaj v sezóne. Aktuálne majú na konte sériu 18 víťazných zápasov.

Nadal porazil vo finále v Pekingu Kyrgios a má 75 . titul

Svetová tenisová jednotka Rafael Nadal zo Španielska porazil vo finále v Pekingu 6: 2, 6: 1 Austrálčana Nicka Kyrgios a získal 75. titul v kariére. Turnaj v čínskej metropole vyhral tridsaťjedenročný Malorčania dvanásť rokov od svojho prvého triumfu pri debute v roku 2005.

Nadal hral deviatej tohtoročné finále a získal šiesty titul, čo sa mu naposledy podarilo v roku 2013.Stal sa v tomto smere najúspešnejším tenistom sezóny a odpútal sa od päťnásobných tohtoročných víťazov Švajčiara Rogera Federera a Nemca Alexandera Zvereva. Budúci týždeň sa všetci traja stretnú na turnaji Masters v Šanghaji.

Kyrgios senzačne porazil Nadala v roku 2014 v osemfinále Wimbledonu, čo bolo prvýkrát a do dneška naposledy, kedy hral proti tenistovi z prvého miesta rebríčka. Dnes ale dvadsaťdvaročný Austrálčan nemal proti rozbehnutému Španielovi šancu a druhý titul v kariére nepridal.

Zároveň Kyrgios zostáva posledným hráčom, ktorý tento rok Nadala zdolal na ATP Tour. Po štvrťfinálovom vyradení v Cincinnati totiž slávny Španiel ovládol US Open a teraz triumfoval v Pekingu, má teda na konte dvanásť víťazstvo za sebou.V prvom kole v Číne pritom proti Francúzi Lucas Pouillemu čelil dvom mečbolům.

Goffin vyhral druhý turnaj za sebou

Týždeň po triumfe v Šen-čene vyhral belgický tenista David Goffin ďalší turnaj ATP v Tokiu. Vo finále zdolal Francúza Adrian Mannarino 6: 3, 7: 5 a získal štvrtý a doteraz najcennejšie titul. Dvadsaťdeväťročný Mannarino prehral aj štvrté finále v kariére.

O tri roky mladší Goffin potvrdil skvelú formu a vynahradil si minuloročnú finálovú porážku s Austrálčanom Nickom Kyrgios. Mannarino porazil aj v treťom vzájomnom zápase a priblížil sa druhej účasti na Turnaji majstrov, kde vlani štartoval ako náhradník.

Tento rok sa môže na prestížnej podnik v Londýne prvýkrát kvalifikovať.Z trinásteho miesta poradie sezóny sa v pondelok posunie na ôsmu priečku. Ďalšie body môže pridať budúci týždeň v Šanghaji.

Minulý týždeň v Šen-čene ukončil Goffin sériu šiestich finálových porážok, kvôli ktorým čakal na titul cez tri roky. Po prelomenie čiernej šnúry je k nezastavenie.

senzačným víťazmi štvorhry sa stali domáci tenisti Ben McLachlan a Jasutaka Učijama, ktorí štartovali v súťaži na divokú kartu. Vo finále porazili druhý nasadený britsko-brazílsky pár Jamie Murray, Bruno Soares 6: 4 a 7: 6. Novozélandský rodák McLachlan pritom hral v hlavnej súťaži ATP Tour prvýkrát v kariére.