Majstrovstvá sveta vo futbale 2018: Malajzia v Saudskej Arábii opustený kvôli problémom s davom

Kvalifikácia Svetového pohára medzi Malajziou a Saudskou Arábiou na štadióne Shah Alam v Selangore v utorok bola opustená tesne pred plným pracovným časom kvôli davu.

Návšteva Saudskej Arábie vedie 2-1 v skupina A ázijských kvalifikácií, keď bola hra zastavená v 87. minúte po tom, čo fanúšikovia začali šíriť ohňostroje a ohňostroje na ihrisku, uviedli miestne médiá. Hráči z oboch tímov opustili ihrisko, keď dym začal plniť zem. sa nevrátil.Zápas bol neskôr opustený a výsledok sa rozhodol svetovým riadiacim telom športu Fifa. Malajzia viedla 1-0, keď Mohd Safiq Rahim skóroval v 70. minúte, ale Saudská Arábia vyrovnala o tri minúty neskôr cez Taisir Al -Jassim a nastúpil do mužstva v 76. minúte, keď Mohammed Al-Sahlawi skóroval. Malajzia je spodnou časťou skupiny A po tom, ako minulý týždeň minulý týždeň minulú týždeň zaznamenala pre Spojené Arabské Emiráty rekordnú stratu 10-0.

Dollah Salleh odstúpil ako tréner pri návrate do Kuala Lumpur v piatok a futbalová asociácia Malajzie vymenovala bývalého medzinárodného záložníka Ong Kim Sweeho za správcu.

V úvodnom zápase na utorok sa Ong spýtal nespokojný malajzijský fanúšikovia nebudú narušovať zápas po tom, čo skupina fanúšikov Ultras Malaya vyzvala fanúšikov, aby protestovali proti slabým výkonom tímu.Na stretnutie sa vyskytli stovky ďalších policajtov v prípade, že by to malo problémy. Malajzijský minister pre mládež a šport Khairy Jamaluddin neskôr obvinil nespravodlivých fanúšikov a futbalovú asociáciu Malajzie (FAM) riadiť situáciu. “FAM stratil kontrolu nad vlastným štadiónom. Fanúšikovia hádzali svetlice.Obaja sú na chybe dnes večer, “povedal v tweet. Problémy s davom zatienili ďalšie pozoruhodné víťazstvo zo strany Sýrie, ktoré sa nikdy nedostali do kvalifikácie na majstrovstvá sveta, ale vzdorovali šancu viesť kvalifikačnú skupinu, ktorá zahŕňa Japonsko . V dôsledku problémov vo svojej vlasti Eagles nútili hrať všetky svoje zápasy, pretože Eagles získali tri výhry z troch zápasov s 6-0 rozbiť Kambodžu na olympijskom štadióne v Phnom Penh.

21-ročný Sýrský útočník Omar Khrbin skóroval dvakrát, svoju prvú medailu za svoju zaútočenú krajinu, zatiaľ čo Mahmúd Al Mawas, Sanharib Malki, Omar Midani a Osama Omari sa tiež dostali do výherného listu.

Víťazstvo – druhé miesto, ktoré dosiahlo skóre v kvalifikačných kategóriách – upevnilo postavenie Sýrie na vrchole ázijskej kategórie E s deviatimi bodmi a 13 gólov bez odpovede.

Irak sa vzdal vedenia 2: 0, priznal dva posledné góly, ktoré mali vyhrať 2: 2 s Thajskom v Bangkoku, ale tiež zostanú neporazené.

Ram otvoril bodovanie v 34. minúte.Kapitán Iránu Younis Mahmúd zdvojnásobil vedenie v druhom polčase s 55. medzinárodným cieľom. Ale Thajsko, ktoré vyhralo prvé dva zápasy, skóroval dvakrát za posledných 10 minút cez Theerathon Bunmathan a Mongkol Tossakrai , zostať na čele stávok skupiny F, hoci Irak, ktorý má tri body za sebou, má zápas v rukách. Ázijské ťažké tímy všetci ľahko zvíťazili.Austrálsky kapitán Tim Cahill zaznamenal dva neskoré góly, aby uzavreli víťazstvo 3: 0 pre Socceroos proti Tádžikistanu v Dushanbe. Hlavné ázijské šampióny si udržali perfektný štart do kvalifikačnej kampane, aby zostali na vrchole z tretieho víťazstva v zápase v skupine B.

Japonsko nepreukázalo žiadne milosrdenstvo proti Afganistanu a rozbil sa v šiestich nezodpovedaných cieľoch v skupine E, ktoré sa konalo v Teheráne.

Shinji Kagawa a Shinji Okazaki dvakrát vyhrali, pretože štvornásobné ázijské šampióny si vybrali svoje druhé po sebe nasledujúce víťazstvo po tom, ako sa v úvodnej hre v júni usporiadali na šokujúce bezvýkopové domáce remízy.

3-0 v Bangalore, zatiaľ čo Južná Kórea porazila Libanon o rovnaké skóre v Bejrúte a rovnako ako Sýria dosiahla 13 gólov bez toho, aby sa vzdala troch zápasov. Jordan skóroval dvakrát v každej polovici v 4- 0 vyhrať nad Bangladéšom v Dhake, aby zostali neporaziteľní v skupine B, pričom Abdallah Deeb zaznamenal ortézu, vrátane pokutu. Kuvajt porazil Laos 2-0 v Vientiane, aby si zachoval svoj 100-percentný rekord, zatiaľ čo 2022 majstrov sveta vo futbale Qatar pokračoval v silnom prehliadke tímov v Perzskom zálive, držal na 3-2 víťazstvo nad predtým unbeaten Hongkong. Qatar ho takmer vyhodil po tom, čo viedol 3: 0 s troch minútou normálneho času, ale vedúci stávky v skupine C s deviatimi bodmi z troch zápasov, po ktorom nasleduje Čína a Hongkong, .

Čína získala svoju kampaň späť na trati po poslednom týždňovom neúspešnom remíze s Hong Kongom, s víťazstvom 3: 0 nad Maldivami, s pomocou dvoch gólov od útočníka Yu Dabao. p> Vietnam zaznamenal svoje prvé víťazstvo s víťazstvom 2-1 na Tchaj-wane, pričom Tran Phi Son zaznamenal víťaza v čase zastavenia svojho medzinárodného debutu. Malý tichomorský národ z Guamu držal Oman bezradné , čím ich rozprávkový štart začína na kvalifikačnej súťaži.