Leverkusen si k odvete do Madridu povezie tesný náskok

Plány Atlética na zopakovanie minuloročnej finálovej jazdy dostávajú alarmujúcou trhlinu hneď na začiatku – Rojiblancos dnes v Leverkusene zaslúžene prehrali 0: 1. Mali aj smolu, keď hneď v prvej polovici museli striedať zranenia Siqueira a Ňíguez, na to sa ale história pýtať nebude. Do odvety tak čaká zverencov Diega Simeoneho veľa práce …

Hostia, ktorí navyše museli dohrávať bez vylúčeného Tiaga, boli pod tlakom od samého začiatku. Domáci kapitán Lars Bender, navrátilec po zranení kolena, zaznamenal prvý šancu už v siedmej minúte; Leverkusen sa do protivníka zahryzol s gustom a proti ďalšej Spahićově rane musel dokonca zasahovať brániace útočník Mario Mandžukič.

Atlético však prežilo úvodný smršť a sily na trávniku sa čoskoro začínali vyrovnávať. Leverkusen však naďalej platil za nebezpečnejšie tím, ako potvrdil opäť Spahić, ktorého nádherná rana z 26. minúty prekonala gólmana Miguela Ángela Moyu, len aby sa následne odrazila od brvna. Blízko skórovanie sa ocitol tiež Gonzalo Castro, dnes provizórne nastupujúci na pozícii stredného záložníka.

Prvá rana pre hosťujúci tím prišla vo 38. minúte, keď musel striedať zranený ľavý bek Guilherme Siqueira; jeho miesto zaujal Jesús Gámez, ktorý si tak odbil európsku premiéru v novom drese. Gámez príliš neotáľal a krátko po svojom príchode na ihrisko vyslal nebezpečný pas do vápna; lopta bol po ceste ešte odrazil a pred dotierajúcim Antoine Griezmann musel výborným zákrokom zasahovať brankár Bernd Leno.

Siqueira ešte pred poločasovým hvizdom odprevadil ľavý stopér Ňíguez, na ktorého miesto prišiel Raúl García; Atléti však aj napriek strate dvoch hráčov pôsobili v túto chvíľu nebezpečnejším dojmom a Leno musel predviesť svoje kvality proti akrobatické rane Tiaga. Hostia sa dostávali do tempa a vyzeralo to, že sústredí sily na rozhodujúce druhé dejstvo.

Po prestávke však išiel do vedenia Leverkusen – konkrétne v 57. minúte. Karim Bellarabi sa zmocnil lopty a štýlovú pätičkou ho poslal do cesty Hakan Calhanogluovi, ktorého parádna rana nedala Moyovi žiadnu šancu. Diego Simeone zareagoval tretím striedaním, keď sa rozhodol vyslať na trávnik Fernanda Torresa; slávny útočník sa uviedol podarenú strelou, s ktorou si však Leno dokázal poradiť.

Nádej hostí na body sa však rozplynuli štrnásť minút pred koncom, kedy sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska Tiago; domáce málom zareagovali druhú trefou, Kyriakos Papadopoulous však zblízka Moyu neprekonal. Bayer zvládol záver zápasu skvele, nepustil súpera do tlaku a naopak sám dohral zápas v pozícii lepšieho tímu. Žltá karta pre Diega Godina potom vylúčila uruguajského stopéra z odvetného zápasu, a Simeone tak musí riešiť pred madridským zápasom ďalší nepríjemný problém.