Levante UD – UD Almería

Levante pretrhlo streleckú smolu a na svojom štadióne porazilo Almeria 2: 1. Svoje prvé vystúpenie pred vlastnými fanúšikmi tak kouč Alcaraz zvládol a Valencijští vďaka tomu po dlhej dobe minimálne na pár hodín opúšťajú zostupovej pásmo. Almería je po tretej porážke v rade štrnásta. Rozhodujúci gól zaznamenal v 76. minúte Victor Casadesús.

Lucas Alcaraz musel urobiť v kabíne Levante poriadny víchor. Doteraz matný futbalisti totiž od začiatku stretnutia pôsobili ďaleko agresívnejšie a hladujú než predtým. Kombinácia síce tradične viazla, ale domáci boli lepším mužstvom. Levante tak išlo vcelku zaslúžene do vedenia v 26. minúte, keď Diop v strede ihriska získal loptu a obratom ho do behu naservíroval Davidovi BARRAL. Skúsený útočník oklamal obrancu Dos Santosa a v sklze prepálil brankára Rubena – 1: 0!

Almería však tiež mala o čo hrať. Jej časté výlety do vápna Levante však chýbala presnosť a Marina si nemusel pripísať jediný naozaj dôležitý zákrok. Levante stav vyhovoval, takže sa išlo do kabín za stavu 1: 0.

Po zmene strán pokračovala matná pretláčaniu medzi šestnástkami. Hráči Levante sa postupne nechali ukolísať prívetivým stavom, čo sa im mohlo stať osudným už v 66. minúte. Snáď prvý naozaj nebezpečný útok hostí zakončoval Navarro, gólman Marini však loptu vyrazil a ku strele sa dostal striedajúci Silva. Ani ten však loptu do siete nedopravil. Do rany sa totiž obetavo vrhol jeden z obrancov.

Nakoniec sa však hostia vyrovnanie predsa len dočkali. V 71. minúte rohový kop predĺžil hlavou na vzdialenejšiu tyč Hemed. Balón sa dostal až Jonathanovi Zong a dvadsaťjedenročný útočník z Burkiny Faso vsietil svoj prvý gól v tomto ročníku – 1: 1!

Pre domácich bola prijatá bránka prekvapivým budíčkom, na ktorý mali našťastie pre Alcaraz dostatok času reagovať. A skutočne netrvalo dlho a Levante si vzalo vedenie späť. Však nutné dodať, že domáci mali veľké šťastie. V 76. minúte zahrával nebezpečný priamy kop Gavilano, ktorý napálil brvno. Lopta sa nečakane odrazil až k voľnému Victorovi Casadesúsovi, ktorý z prvej trafil prázdnu bránku – 2: 1! Poistiť valencijskej víťazstvo mohol v 82. minúte Barral, v ťažkej pozícii však mieril vedľa.

Záver zápasu tak ešte priniesol drámu. Almería svojho súpera zatlačila a v nastavení si dokonca vynútila aj jednu veľkú gólovú príležitosť. Pri rýchlom brejku sa na pravej strane ocitol s loptou úplne sám Silva, ktorý ale šancu na vyrovnanie odmietol, a namiesto toho napálil iba bočnú sieť. Levante po štyroch zápasoch bez víťazstva oslavuje tri body, Almería si musí na bodový zisk ešte počkať.