Levante UD – Celta Vigo

Celta vybojovala na ihrisku Levante cenné víťazstvo 1: 0 a upevnila si svoje postavenie v strede tabuľky. Jedinou gól zápasu strelil krátko pred koncom striedajúci Charles. Levante po pätnástej porážke v sezóne zostáva na sedemnástej pozícii.

Hostia boli od začiatku aktívnejší. Už v 5. minúte sa po rýchlom protiútoku dostal k strele z poza šestnástky Santi Mina, gólman Marini však loptu s ťažkosťami vytlačil na rohový kop. Ani jedno mužstvo však nechcelo v úvodnom dějsttví otvoriť hru, Celta sa obávala tretí porážky v rade a pre zachraňujúce sa Levante má každý bod cenu zlata. Útočné akcie na oboch stranách tak v priebehu polčasu stratili presnosť a živo bolo vo Valencii až krátko pred prestávkou. To hosťujúci Orelle napriahol z osemnástich metrov a technickou strelou opečiatkoval tyč!

Po zmene strán pokračovala mierna prevaha galícijských. Za domácich sa v dobrom svetle ukazoval len David Barral, ktorý v priebehu druhého polčasu skúšal páliť snáď zo všetkých pozícií. Levante zrejme vyhovoval nerozhodný stav, a preto sa domáci futbalisti čoraz častejšie uchyľovali k sústavnej defenzíve. Plán hrať na 0: 0 sa im však rozplynul v 86. minúte. Hostia sa po výbornej kombinácii dostali až do vápna domácich a na hrane ofsajdu pohybujúce sa Charles v sklze zasunul do bránky nezištnú prihrávku Nolita – 0: 1! Pre jednatřicetiletého Brazílčana to bola tretia trefa v prebiehajúcom ročníku. more:  se.top10-bookies.com

Hra Valencii sa zosypala ako domček z kariet a hostia mohli pridať ešte ďalšie bránku v nastavení. Nolitovu gólovú strelu ale vychytal výborným zákrokom Marini. Celta si ale aj tak zaslúžene odváža z pôdy Levante plný počet bodov a okupuje priebežnú deviatu priečku, Levante sa stále vznáša tesne nad zostupovou priepasťou