Juventus chytil Serie A, ktorý viedol z Napoli s neskorým cieľom Simone Zázy

Náhradník Simone Zaza skóroval dve minúty časom, aby Juventus získal víťazstvo 1: 0 nad Napoli v sobotu, keď chytili vedenie Serie A z ich súpera s 15. ligovou výhrou v poradí.Juventus v Napoli: Serie A – ako sa to stalo Čítať viac

Hra, ktorá sa začala s Neapolom o dva body pred Juve, sa zdala byť vyčerpaná do bezvýkopového remízy, keď Zaza zhromaždil loptu s chrbtom do gólu, otočil a vyhodil nezastaviteľný ľavá noha strieľal okolo Pepe Reina.

Zaza bojoval za miesto v tíme v tejto sezóne a bol predmetom mediálnych špekulácií o pohybe v prevodovom okne.Zdá sa, že vybojoval svoju šancu úplne, keď bol v poslednom vystúpení vyslaný proti Janovu. “Bol to veľmi taktický zápas a to bol dôležitý moment v šampionáte na psychologickej úrovni,” povedal tréner Juve, Massimiliano Allegri, ktorého tím bol po prvých desiatich zápasoch v sezóne 11 bodov. Leonardo Bonucci, obranca Juventusu, bol v strede zápasu, keď sa zrazil s tímom, kamarát Sami Khedira predviedol rozhodujúci zásah, aby zabránil takmer istému cieľu v Napoli a po polčase skončil zranený. Napoli, ktorého cieľom bolo prvýkrát získať titul od roku 1990, vyhral predchádzajúcich ôsmich zápasov a chválil najplodnejší útok ligy s 53 gólov.Ale veterán brankár Gianluigi Buffon sotva mal šetriť, aby sa Juve obrany, najtichšie v krajine, prevládal.Valencia rally proti Espanyol, aby Gary Neville prvý La Liga win Čítajte viac

“Bolo to tesné hra s malými šancami.Dali sme takmer nič a prehrali sme len kvôli jednej nešťastnej epizóde, “povedal Maurizio Sarri, tréner v Napoli. Juan Cuadrado prvýkrát testoval Reina po 13 minútach s dlhým dojmom a Paul Pogba zakrivený voľný kop úzky široký od takmer 30 m. Gól Napoli sa pozrel na karty, keď Elseid Hysaj kríž sa zrejme šiel rovno pre Gonzalo Higuaín, neoznačený pred gólom, ale Bonucci prišiel odniknúť, aby sa držal vyskočil z nohy a odrazil loptu do rohu. Moment brilantnosti od Pogby takmer odomkol obranu Neapoli v hodine, keď ovládal loptu na jeho hrudi a prešiel loptu dovnútra do Dybaly, ktorého strela prerazila cez priečku.Pätka sa objavila pravdepodobne až do chvíle, kedy sa Zaza, kriticky kritizovaná za nedávne vystúpenia, dostala svoj moment inšpirácie. “Zastavil som ho v januári, ako som to urobil s ostatnými hráčmi,” povedal Allegri. “Medzi tým a koncom sezóny bude rozdiel medzi hráčmi, ktorí hrajú menej a sú najčerstvejšie v mysli.” Juventus je teraz dvoma víťazstvami z rekordov Serie A na po sebe idúcich víťazstvách ktorú zriadil Internazionale v rokoch 2006-07 – ak Juve vyhrá nasledujúcu ligovú partiu v Bologni budúci víkend, bolo by samo o sebe, aby Inter sa s tým zastavili, keď navštívia 28. februára štadión Juventus.