Janov CFC – Città di Palermo

Veľmi atraktívny zápas medzi Janovom a Palermom sľuboval množstvo šancí, emócií a gólov. Prvé dve požiadavky hráči divákom splnili, gólov sme sa ale dočkali len dvoch. Po krásnej Dybalově rane sa radovalo Palermo, za Janov zrovnal taliansky stredopoliar Andrea Bertolacci.

Do stretnutia vstúpili oveľa aktívnejšie domáci hráči, ktorí útočili predovšetkým po stranách. Prvý útok viedol Diego Perotti, ktorý našiel vo vápne voľnejšieho Alessandra Matriho, ktorý ale lopta netrafil príliš silno a brankár Stefano Sorrentino nemal problém ho chytiť. Napodiv sa ale radovali hostia.

Tréner Gian Piero Gasperini pred zápasom vychvaľoval najmä mladíka Paula Dybala. A dobre vedel, prečo to hovorí. Ani starostlivá príprava ale domáci hráčov nezachránila, pretože po siedmich minútach sa mladík Dybala dostal s loptou až na okraj pokutového územia a zľahka inšpirovaný Arjen Robben si zasekol loptu pozdĺž obranca. Potom ešte lepšie vypálil strelu stáčajúca sa k žrdi a brankár Mattia Perin nemal šancu zasiahnuť!

Janov bol hore nohami predovšetkým po dvadsiatich minútach, kedy domáci vyrovnali na 1: 1. Lenže ich radosť mala krátky život, pretože Edenilson sa s loptou dostal za postrannú čiaru a Matri, ktorý strelil gól, logicky zakončoval potom, čo lopta opustila hraciu plochu. Arbiter Fabbri síce gól najprv uznal, ale potom dal na radu svojho asistenta Vivenziho a svoje pôvodné rozhodnutie k nevôli domácich fanúšikov odvolal.

Na regulárny gól si hráči domáceho výberu museli počkať ešte desať minút. Po chybe obrancu Morganella sa k lopte dostal mladý stredopoliar Andrea Bertolacci a presnú ranou k žrdi prestrelil brankára Sorrentina. A to zďaleka nebolo všetko, pretože Janov sa chopil iniciatívy. Mladík Iago Falqué nahral voľnejšiemu Antonellimu, ktorý postupoval z ľavej strany úplne sám na brankára Sorrentina. Lenže loptu nastrelil priamo do neho.

Aktívne Grifové tlačili svojho súpera pred sebou, lenže na chvíľu zabudli na “zadné vrátka”. A Palermo je málom potrestalo. Hostia založili rýchly protiútok, Dybala si perfektným prvým dotykom obhodil Burdisso a razom uháňal s loptou úplne sám na Perina. Mladý brankár ale parádnym zákrokom dokázal vytesniť loptu mimo bránu.

Do druhého polčasu vošli opäť lepšie domáci hráči a už päť minút po zmene strán sa k lopte dostal vysoký Alessandro Matri. Ani jeho centimetre mu ale nepomohli v presnosti a loptu poslal nad. Janovčania sa rozhodli posilniť ofenzívu, keď na hraciu plochu vybehol útočník Mauricio Pinilla.

Keď končila hodina hry, odhodlal sa Vázquez napáliť loptu smerom k bráne súpera a vôbec to nebol zlý úmysel. Vázquez sa napriahol skoro z dvadsiatich metrov a jeho vydarená strela skončila na žrdi domácej brány. Domáci sa nezľakli lepšieho nástupu súpera a vďaka aktivite Diega Perottiho sa im podarilo dostať Palermo do úzkych. Proti Perottimu sa však nakoniec postavil Lazaar a loptu mu odobral.

Dvadsať minút pred koncom stretnutia sa k slovu dostal striedajúci Pinilla, ale na jeho zakončenie si obrana súpera dala pozor. O chvíľu neskôr sa do zakončenia dostalo Palermo a rovno sa jednalo o takmer gólovú akciu. Po Barretově akciu a centre hlavičkoval takmer osamotený Vazquez, ktorý ale nemieril presne. To isté platilo pre hostí, keď osamotený Pinilla netrafil center. A to stál sám pred prázdnou bránou! Následný tlak Janova viedol k akcii Fetfatzidise, ktorého napodobnil ešte Juraj Kucka. Ani on ale nemal šťastie a brankár Stefano Sorrentino odviedol skvelú prácu.