Idem do brány sám a je to paschil, “povedal Krejci. Ale hra sa začala

Bolo krátko pred nedeľné polnocou, keď dvadsaťdvaročný stredopoliar pred štadiónom v Plzni líčil svoje dojmy po kvalifikačnom víťazstve futbalovej reprezentácie nad Islandom (2: 1).

Keď v 64. minúte už za stavu 2: 1 Pre Českú republiku Pavel Vrba trénoval paternally. Znamenalo to jediné: Dobrá práca, Lado.

“Sme šťastní, nadšenie, hrozne si vážime, že sme v kvalifikácii zase vyhrali.”

Česi sa k štvrtému víťazstvu vo štvrtom zápase v Euro 2016 bojuje z nepriaznivého stavu 0: 1. Bolo to Krejci, ktorý z jeho ľavej strany vyháňal najnebezpečnejšie útoky. Ale po dlhú dobu sa nekonalo žiadne centrum alebo kombinácia.

“Som veľmi ľúto, keď som išiel k bráne.Najprv som chcel hrať na Bořku Dočkal a potom strieľať. A na konci prvého polčase zahral priamy kop na Pudila, hráč tímu z ľavej strany sa mu podaril v strede a Kadeřábek zakončil celú hlavičku s presným záhlavím. “Tomáš Sivok mi povedal, kam poslať loptu. A to dokonale fungovalo. “Pred druhým górom medzi súperovými osmi tlačil loptu na Plašil, ktorého prešiel pred bránou, hostia zaklopali do vlastnej siete. “Bol to taký snooker.” Hneď po druhom góle Čechov, hosťujúci tréneri zo hry vytiahli pravého obrancu Bjarnasona a stredného záložníka Hallfredsona. Pravdepodobne preto, že Kredeca nevedel. “Je ťažké povedať, či to nie je možné. Možno, že tréner nebol s nimi spokojný.To vám potom pridá sebadôveru. “

Tú Česi preukazovali od začiatku, od deviatej minúty prehrávali, ale nepriaznivý stav s nimi nič neurobil. “Ukázali sme silu tímu,” povedal Krejci. “Keď sme dostali gól, nebolo to pekné, ale takmer celá hra. Nechali sme sa paniky, všetci sme verili, že sa obrátime.

To sa podarilo aj vďaka Krejčímu.

Pred tento rok v januári národné mužstvo prevzal kouč Vrba, Krejčí za reprezentáciu odohral štyri zápasy. Od mája sedem. Už začínal v základnej línii.Väčšinou po hodine hry, po sedemdesiatich minútach strieda a do hry púšťa Václava Pilař, ktorý na pozícii ľavého záložníka hrával pred Krejčím do chvíle, než si pred dvoma rokmi vážne poranil koleno.

V nedeľu v Plzni proti Islandu mal Krejčí v 64. minúte splnené, záver prežil na lavičke. “Boli to nervy až do konca. Do vápna nám lietali dlhé autami, ale chlapci to vzadu odtrkali. Škoda, že sme predtým nepridali tretí gól, bolo by to vyriešené, “hovoril.

” Víťazstvo si chvíľu užijeme, ale na oslavy nie je čas. V utorok sa Spartou hráme pohár v Příbrami. Neviem, či ma tréner postaví, ale musím sa pripraviť na to, že môžem hrať. “