Hradec Králové – Liberec 3:4

Hokejisti Liberca vyhrali v dohrávanom zápase 17. kola extraligy na ľade Hradca Králové 4: 3 v predĺžení a upevnili si tak vedenie v tabuľke. O výhre lídra súťaže rozhodol svoju druhú bránkou v stretnutí Martin Bakoš desať sekúnd pred koncom nastaveného času. Východočesi tak prvýkrát pod vedením nového trénera Vladimíra Kýhos prehrali.

V Hradci sa stretli tímy, ktoré sa viezli na úspešné vlne. Hradec vyhral po zmene trénera dva zápasy v normálnej dobe, Liberec je úspešný vlastne od začiatku sezóny: usadil sa na prvom mieste tabuľky a ovládol posledné tri kolá.

V prvej tretine to bolo vidieť, Bílí Tygři boli lepší. Do veľkej šance sa dostali hneď v 3. minúte, keď išiel po dlhej Krížna prihrávke Vampola sám na Kacetla, ale hradecký brankár včas zrazil betóny a strelu mieriaci medzi nohy zastavil. Na prvý gól sa napriek tomu nečakalo dlho. V nasledujúcej minúte najprv hradecký Šimánek nezužitkoval šancu a hostia sa ihneď po chybe obrancu Frühauf dostali do vedenia; bekhendovou strelou sa presadil Bakoš.

Severočesi boli aj ďalej lepšia, lenže Kacetl v domácej bránke bol výborný. Neprekvapil ho ani vo veľkej príležitosti Bakoš, strelec prvého gólu. Naopak Mountfield sa dočkal vyrovnania, pomohla mu presilová hra pri vylúčení obranca obuvníka. Kanaďan Ihnačák sa trafil dorážkou z veľkého uhla. Do konca prvej časti už ani jeden tím neskóroval, aj keď Liberec mal výhodou dvoch ďalších presiloviek. Ponúkol mu je útočník Kukumberg, ktorý hneď deväť sekúnd po uplynutí jedného trestu fauloval a rozhodca ho znovu vykázali mimo hru.

V druhej časti sa Hradec výrazne zdvihol, predovšetkým v pohybe. Vyrovnal sa hosťom v korčuľovaní, v dôraze a bol oveľa nebezpečnejší ako v prvej tretine. Skórovať mohol vo vlastnom oslabení, Knotek však v úniku pálil tesne vedľa. Domáci sa v 30. minúte zaslúžene dostali do vedenia. Köhler si pred bránkou spracoval nahodený puk a prekonal Lašáka. Liberec vyrovnal vo 38. minúte šťastnú bránkou, Valského pokus zrazil do brány korčúľ obranca Pilař.