Girondins Bordeaux – EA Guingamp

Český stredopoliar Jaroslav Plašil oslabil svoje Bordeaux dvanásť minút pred koncom, lebo sa nechal zbytočne vylúčiť potom, čo si dovolil slovne osočit hlavného arbitra Desiageho. V tú chvíľu už Les Girondins hrali s Guingamp nerozhodne 1: 1 a takýto stav vydržal až do záverečného hvizdu.

Domáci si tak pretiahli svoje čakanie na víťazstvo už na šesť zápasov. Hostia na Stade Chaban-Delmas vyhrali naposledy pred viac ako 14 rokmi, a aj keď túto nepríjemnú bilanciu nakoniec nezmietla pod koberec, môžu byť s výsledkom spokojní. Aj jeden získaný bod je totiž posunul zo trinástej na jedenástu pozíciu.

Bordeauxský lodivod Willy Sagnol sa rozhodol dať šancu novej posile Clément Chantomovi, ktorý z Bet 365 pricestoval do nového klubu až v piatok. Nebol to pre neho vôbec ľahký štart. Súper bol rozhodne kvalitným protivníkom, predvádza v posledných niekoľkých týždňoch skvelé výkony, a to predovšetkým vďaka rozbehnutému útočník Claudiovi Beauvuemu.

Hosťujúci celok bol v úvodných minútach nebezpečnejším tímom. Najprv musel Mandanneho strelu z voleja zo 6. minúty likvidovať na bližšiu žrď gólman Carrasso, potom sa obaja menovaní stretli ešte raz, keď celú akciu vymyslel v poslednej dobe tiež skvele hrajúci Pied, avšak aj v tomto prípade uspel domáci muž v rukaviciach.

Sagnolovo mužstvo svojho protivníka ohrozovalo vlastne len nejakými centrami pred svätyňu brankára Lössla, poväčšinou však loptu nedoplachtil tam, kam by potrebovalo. Ofenzíva FCGdB dosť trpela, a to aj vďaka neúčasti Diabatého a Jussieho. Posila Thelin sa v novom prostredí evidentne ešte obzerať.

Skóre stretnutia načal v 28. minúte Beauvue, ktorý sa trafil po piatykrát v rade v rámci ligových bojov a zaznamenal svoj celkovo štrnásty gól za posledných trinásť zápasov vo všetkých súťažiach. Pied z pravej strany poslal prihrávku do vápna, balón odtiaľ z prvej napálil jeho spoluhráč, ktorý zamieril presne k tyčke okolo nehybne stojaceho Carrassi.

V závere polčasu sa EAG ešte snažil náskok navýšiť, opäť sa do sporu dostali Mandanne a Carrasso, ktorý svojho súpera zase eliminoval perfektným zákrokom. Bordeaux nakoniec dokázalo zrovnať v 54. minúte. Pound zaznamenal premiérový zásah v Ligue 1 presnou strelou z diaľky ku vzdialenejšej žrdi.

Zvyšok zápasu potom vyšiel lepšie Bordeaux. Striedajúci Maurice-Belay však ako v 64. minúte, tak o šesť minút neskôr, zlyhal v koncovke, potom ROLAN radosť pokazil obranca Angoua, ktorý loptu odkopol do bezpečia z bránkovej čiary. Na záver sa pokúsil z priameho kopu skórovať Touré, ale bránku iba prestrelil.