FC Barcelona – Celta Vigo

Celta Vigo šokovala celý Camp Nou, keď si dnes večer odviezla z Barcelony víťazstva 1: 0. Debut Luisa Suáreza pred vlastnými divákmi sa tak nepodaril a po zápase plnom zmarených šancí musel Luis Enrique pogratulovať svojmu bývalému tímu. Celta obhájila šieste miesto v tabuľke, naopak Barcelona padá až na štvrtú priečku. Jediným strelcom zápasu sa stal Joaquín Larrivey.

Psychologická stopa po nevydarenom El Clásico musela byť na strane Kataláncov veľa hlboká, pritom začiatok stretnutia rozhodne nenaznačoval prekvapivý vývoj. Barcelona držala loptu, svojho súpera tlačila hlboko na jeho polovicu a už v 11. minúte mohli ísť domáci do vedenia. Po prihrávke Rafinha pálil z otočky Neymar, jeho projektil však skončil len nie brvne!

Celta s veľkým šťastím prežila úvodný nápor favorizovaného celku a v ďalších minútach si svojho soka držala na dištanc. Zápas sa vyrovnal, nebezpečnejší však stále boli Blaugranas. V 30. minúte Neymar nabil vo vápne Messimu a len vynikajúci zákrok brankára Celta Álvreze udržal Vigo nad vodou. O dve minúty neskôr potom hosťujúceho gólmana musel na bránkovej čiare zastúpiť Sergi Gómez, ktorý tutovku Messiho odvrátil mimo is pomocou bránkovej konštrukcie.

Pred koncom polčasu sa ešte dobrou ranou prezentoval Suárez, uruguajský útočník však len prevetral Álvarezovy rukavice. Za normálnych okolností by išli Barcelonskí do kabín s několikabrankovým náskokom, ako sa však mali onedlho domáci futbalisti presvedčiť, dnešok jednoducho nebol normálnym dňom.

Krátko po zmene strán ešte spálil obrovskú príležitosť Neymar, ktorý z ôsmich metrov prestrelil takmer úplne odkrytú bránku a potom nečakane udrela Celta. Z tohto Direkt sa už Blaugranas nespamätali. Písala sa 55. minúta, keď Alves chyboval pred vlastným pokutovým územím. Toho využil Nolita, ktorý pätičkou oslovil Joaquína Larriveye a ten placírkou poslal loptu nechytateľne k žrdi – 0: 1!

Po strelenom góle sa Celta pochopiteľne ešte viac začala sústrediť na obrannú činnosť a domáci mali veľký problém vôbec ohroziť Álvarezovu bránku. V 66. minúte preto siahol Enrique k dvojitému striedaniu. Svieži vietor do hry Kataláncov mali vniesť Xavi s Pedrom a krátko nato domáci skutočne zahrozili. V 70. minúte sa na pravej strane dobre uvoľnil Pedro a posadil center presne na hlavu Suáreza. Ten ale ďalšie stopercentné príležitosť zahodil a poslal loptu priamo do náručia brankára Viga.

Na konci ojedinelého protiútoku hostí sa potom v 78. minúte ocitol Nolita, ktorého nádejný pokus vytesnil mimo tri tyče skvelý Bravo. O dve minútky neskôr dostali domáci príležitosť na skórovanie z voľného priameho kopu. Lionel Messi urobil všetko, čo mohol, jeho nadýchaný pokus však len tretíkrát rozezvonil bránkovú konštrukciu. Na druhej strane predviedol vo vápne Barcy parádičky vídané skôr v plážovom futbale Charles. Proti dvom barcelonským bekov sa však nepresadil.

A keď nevyšla v 84. minúte ani prudká rana Suáreza, pri ktorej Álvarez mimochodom vytiahol ďalší bravúrny zákrok, dospelo zápasu až k nečakanej domácej porážke. Barcelona nebola horším tímom, dnes však bola pre domáce bránka Celta zakliata.

Hostia teda idú domov s tromi bodmi vo vrecku vďaka jedinej naozaj podarené akciu. Barcelonu stojí zaváhanie prvú priečku. Naopak Celta sa tento rok radí do jánošíkovské role. Po remíze s Atletico teraz o všetky body okradla aj Barcelonu.