Elche CF – Espanyol Barcelona

Elche po hrdinskom výkone zvládlo aj v deviatich hráčoch ukoristiť svoje prvé víťazstvo po siedmich kolách, keď na domácej pôde zdolalo Espanyol 2: 1. O oba góly sa postaral Jonathas a pomohol tak svojmu klubu odlepiť sa z dna tabuľky.

Hoci Espanyol v závere využil dvojitej početnej výhody, keď červené karty postupne uvidel ako Rodrigues, tak CISM, na viac než Stuaniho zdramatizovanie sa však nezmohol. Zverenci Frana Escriby sa tak po dlhej dobe znovu vymanili zo zóny zostupu a po piatich prehrách z predchádzajúcich šiestich zápasov majú znova dôvod k radosti.

Lepší vstup do zápasu mali domáci a brankár Casilla sa čoskoro dostal do hry, pretože musel likvidovať nebezpečnú ranu Jonathas. Na druhej strane sa zasa Manu Herrera, ktorý napriek zdravotným ťažkostiam udržal post brankárskej jednotky, zasiahol pri pokusoch Stuaniho a Sergia Garcíu. Udržanie čistého konta sa vzápätí ukázalo kľúčové, keď Jonathas v devätnástej minúte prudkú hlavičkou po Herrerová centre poslal Elche do vedenia.

Espanyol sa potom pustil do útočenia, lenže Herrera aj v ďalších dvoch Stuaniho šanciach obstál a v polčase tak platilo skóre 1: 0. Krátko po zmene strán málom domáci navýšili svoje vedenie, keď Rodriguesův priamy kop skončil na žrdi. Napriek tomu Elche na druhý gól príliš dlho čakať nemuselo. Hneď v dvaapadesáté minúte totiž Jonathan nabehol na Rodriguezov pas a prekonal Casillo druhýkrát. Dvadsaťpäťročný Brazílčan následne mohol dokonať hetrik, lenže tentoraz Casilla pri jeho rane spoza šestnástky fantasticky zakročil a udržal svoj tím ešte v hre.

Prvá rana pre sebavedomie domácich prišla štvrťhodinu pred koncom, kedy Rodrigues uvidel druhú žltú kartu za faul na Canas. A hneď deväť minút nato bolo ešte horšie, lebo CISM vo vlastnom pokutovom území podľa rozhodcu zahral nedovolene rukou a vyslúžil si okrem pokutového kopu tiež druhú žltú kartu a predčasný odchod do kabín. Stuani sa tak predsa len dočkal chvíle, kedy na Herrera vyzrel, keď bezpečne penaltu premenil ranou do horného rohu bránky. Na viac sa však Katalánci nezmohli a bolo to naopak Elche, ktoré málom pridalo tretí gól. Mosquera však trafil opäť len tyč, a tak sa zápas skončil 2: 1.