Dukla Praha – Sparta Praha 0:2

Dukla odohrala so Spartou dobré stretnutie, lenže inkasovala gól a ako pre väčšinu slovenských klubov v tejto sezóne, to znamenalo koniec. Neschopnosť akokoľvek zareagovať a ďalšie trefa znamenala konečný výsledok 2: 0 pre Spartu.

Malé pražskej derby sa neodohrávalo v nijako závratnom tempe, ale šance boli a to na oboch stranách. Hneď v prvých sekundách málom zafungovala spolupráca Tetour s Olayinkou, avšak Koubek bol pohotový. Na druhej strane sa zase oprel do balóna Zahustela a obranca Smejkal jej zablokoval.

V 15.minutě prišla najväčšia šanca prvého polčasu a jeden z kľúčových momentov celého stretnutia. Tetourová ranu Koubek s ťažkosťami vyrazil na tyč a následnú dorážku poslal mimo tyče Olayinka. To bolo obrovské šťastie pre Spartu, ktorá inak domácim príliš nezatápěla. Až päť minút pred koncom polčasu boli v dobrej pozícii Zahustela s julis, ani jeden však hradbu tiel nepropálil.

Dukla proti Sparte cítila šancu a aj do druhého polčasu vletela v lepšom rozpoložení. Vo 48.minutě prepadol balón až ku štetinami, ktoré trestuhodne prestrelil bránku! Štetina sa prihlásil o slovo ešte raz, ale ani jeho ďalšia rana za Koubkovými chrbtom neskončila. Dukla svoje šance nevyužila a bola za to potrestaná. Frýdková strela skončila v bránke skôr dielom veľkého šťastia, bola totiž tečovaná a Hroššo na nej následne nezareagoval dobre.

Sparta teda po hodine hry viedla, ale do ideálneho výkonu to malo ďaleko. Každopádne Duklu postihlo to, čo stíha jeden český klub vedľa druhého a síce neschopnosť akokoľvek na inkasovanú bránku zareagovať. Sparte tak stačila šťastná bránka na to, aby prevzala opraty zápasu a doviedla zápas ku konečnej výhre. V závere zápasu vysunul Vácha kolmicou Frýdku a ten definitívne rozhodol. Nedošlo ani na korigaci, hoci tomu bola Dukla niekoľkokrát blízko.