Dětský pokoj: Ať jen není nuda!

Dětský pokoj je královstvím a útočištěm dítěte. Kromě toho, že by měla být zařízena přiměřeně věku dítěte a také prakticky a účelně, v žádném případě by neměla být nudná. Vyhnat nudu z dětského pokoje můžeme i drobnostmi. Pokud chcete vědět, pokud oživit pokoj vašeho dítěte, čtěte dál.

Vhodná paleta barev
Barvy mají na lidskou psychiku opravdu velký vliv. Některé barvy působí chladným a pochmurným dojmem, zatímco jiné naopak podněcují dobrou náladu, tvořivost, spontánnost a vyzařuje z nich jakési teplo. Do dětského pokoje bychom měli volit teplé a veselé barvy. Vhodnými adepty jsou například jemná žlutá, zelená, či oranžová. Pozor na příliš syté odstíny, které by mohly působit stísněně a chaoticky a také opticky zmenšovat prostor.
Neokoukané doplňky
Veselou atmosféru pomohou v dětském pokoji vytvořit i vhodné doplňky. Stačí drobnosti jako pěkné barevné povlečení do postýlky či závěsy. V dnešní době je výběr takových doplňků skutečně široký, takže se stačí jen rozhlédnout a vybrat ty správné doplňky do dětského pokoje vašeho děťátka.
Vyhnat nudu z pokoje pomohou například i veselé polštářky. Také se dají koupit ve všelijakých barvách a tvarech, šikovná mamina dokáže něco ušít i sama, případně poproste někoho šikovného z vašeho okolí, aby vašim dětem do dětského pokoje ušil polštářky podle jejich přání.
Lampy plné fantazie
Trochu života do pokojíčku vnese i vhodně zvolené svítidlo. Nedávejte dětem do pokoje nudné bodová světla, raději zvolte něco kreativně. Pokud nemáte možnost dát do dětského pokoje takové stropní svítidlo, zkuste do stropu zavěsit například dekorace v podobě makety létajícího balónu, letadla, ” kolotoč ” s ptáčky nebo jinou dekoraci. Jídelní židle, nebo ve tvaru nějakého zvířátka či oblíbené pohádkové postavičky také oživí dětský pokoj.
Pohádkové police
Další možností jsou různé originální a kreativní poličky na hračky či na knihy. Jako příklad uvedeme poličky ze skateboardů či poličky v podobě stromečku ( knihy či hračky se ukládají na ” větve ” ), no nejednou postačí i pěkně barevné poličky. I stěny nabízejí prostor pro fantazii a můžeme je oživit obrázky (ty si mohou větší děti namalovat i vlastnoručně ), otisky ručiček dětí, případně dnes tak oblíbenými samolepkami na zeď či tapetami.
Závěsné dekorace
Zajímavé a stále populárnější jsou také girlandy, které se umísťují nad postýlku nebo nad psací stolek. Girlanda může být buď pestrobarevná nebo nést jméno dítěte, případně je girlanda vyskládaná pouze z písmen ( textilních, papírových či dřevěných ). Takové girlandy dokáží vyrobit mnozí rodiče i sami, případně se dají koupit na různých ” handmade ” portálech.
Jak vidíte, možností na oživení dětského pokoje je nepočítaně. Stačí trochu zapojit fantazii a přijdete na kopec nápadů, co by se dalo udělat pro veselejší atmosféru v pokoji vašich dětí.

zdroj: http://www.babynabytek.cz/detske-postele-z-masivu-k85/

Rate this post