Deportivo La Coruña – Getafe CF

Getafe potvrdilo rolu favorita piatkovej předehrávka najvyššej španielskej ligy a poradilo si sa vzdorujúcim Deportivom La Coruňa rozdielom jediného gólu. Po tridsiatich piatich minútach si vlastný gól strelil Fabri, na konci polčasu pridal druhý gól ešte Angel Lafitte. Za domáce Deportivo aspoň kozmeticky upravil Hélder Postiga. Viac ale Deportivo nestihlo.

V lepšej momentálnej forme sa nachádzalo Deportivo, ktoré v minulom kole vyválčilo aspoň bod z pôdy Espanyol Barcelona, kým Getafe tesne prehralo s Atlético Madrid. Prvej minúty naznačovali, že dnešné stretnutie nebude rozhodne patriť medzi tie najatraktívnejšie. Spočiatku to vyzeralo, že sa ani jednému z tímov vpred poriadne nechce. Getafe sa snažilo o rýchly kontr, ktorý sa však hosťujúci Ekip vôbec nepodaril a loptu tak skončil dokonca v zázemí.

Až po pätnástich minútach sa diváci na štadióne Riazor dočkali nejaké solídnejšie súhry a následne aj akcie. Lafitte dostal perfektnú balon za domácu defenzívu, načo ponáhľal dopredu. Tesne pred veľkým vápnom potom vypálil na vzdialenejšiu tyč. Balon však bránku minul, Fabri nakoniec zasahovať nemusel. Lafitte sa znova rútil na brankára Deportiva o pár minút neskôr, ale bol zastavený pokynom postranného rozhodcu, ktorý ukazoval ofsajd.

Lafitte si zbiehal k strele, v čom mu bránil Sidnei. Domáci stopér potom balon tečoval na rohový kop. Ten sa ale Yodovi vôbec nepodaril a lopta skončila v zázemí. Napriek tomu sa aktívnejší hostia dočkali, aj keď im na skórovanie museli pomôcť domácej. Karim Yoda mal na pravej strane hracej plochy dostatok priestoru. Zbehol si tak bližšie domácej bránke a vypálil. Prízemný rana najprv trafila pravú tyč, lenže od nej sa odrazila do brankára Fabriho a ten kapituloval po zásahu vlastnej osoby – 1: 0 pre Getafe.

Do ďalšej zaujímavej šance sa pozvoľna dostával nikým neatakovaný Sergio Escudero, ktorý sa vydal dopredu a vypálil. Rana len tesne minula pravú tyč. Po chvíli sa pokúšal presadiť ešte Sarabia, ktorý si zbehol do stredu poľa, odkiaľ skúšal šťastie. Rana zo zhruba dvadsiatich piatich metrov ale minula bránku. Do druhého polčasu už sa pozrel Hélder Postiga, ktorý neskôr prehovoril do vývoja zápasu. Jeho prvé chvíle na ihrisku ale vôbec neboli veselé, pretože len sledoval, ako rýchly protiútok zakončuje Angel Lafitte. Ten nemal najmenší problém usmerniť presnú prihrávku do úplne odkrytej bránky – 2: 0.

Novo prichádzajúci Postiga sa chystal k ďalšej hlavičke, ale ani na druhýkrát mu to nevyšlo. Lafitův center z pravej strany poľa sa zniesol len do chumlu hráčov, odkiaľ ho odhlavičkoval Sidnei. Ten v dnešnom zápase predvádzal skvelý výkon a likvidoval so všetkou spoľahlivosťou jeden center za druhým. A tak to Postiga skúsil sám. Portugalský útočník natiahol k ďalekonosné strele, ktorú ale zablokoval Velázquez.

Predsa len sa deporte dočkal aspoň jednej bránky, keď Ivan Cavaleiro posúval loptu nabíhajícímu Hélder Postiga a ten už sa nemýlil. To ale nebolo všetko, pretože Castro si vo veľkom vápne chystal pozíciu ku strele. Nakoniec bol ale tento pokus zablokovaný, takže stav stretnutia sa už nezmenil.