Del Bosque vyskúšal osem nováčikov, ale len Bellerin má šancu na ME

Tréner Španielska Vicente del Bosque v nedeľnej príprave s Bosnou a Hercegovinou (3: 1) vyskúšal veľa netradičné zostavu. Kouč úvodného súpera českého tímu na majstrovstvách Európy pri neprítomnosti opôr z Realu, Atlética, Barcelony a Sevilly dal šancu hneď ôsmich reprezentačných debutantům. V hre o Euro však zostáva len obranca Héctor Bellerín, ktorý by mohol nahradiť zraneného Daniela Carvajal.

Hráči madridských celkov Realu a Atlética v sobotu absolvovali finále Ligy majstrov, väčšina zástupcov Barcelony a Sevilly zase dostala voľno po finále Španielskeho pohára z minulej nedele.Vedľa Bellerína tak zasiahli do hry reprezentačný nováčikovia – brankár Sergio Asenjo, záložníci Marco Asensio, Pablo Fornals, Denis Suárez a Mikel Oyarzabal, stopér Diego Llorente a útočník Iñaki Williams.

“Bol som s mladíkmi veľmi spokojný. Deň po zápase sa vráti do Španielska všetci až na Bellerína. Potom mám 48 hodín na oznámenia konečnej nominácie, “ povedal na tlačovej konferencii Del Bosque.

Pravý bek Realu Carvajal nedohral finále LM a nie je isté, či ho zranenia achilovky pustí do Francúzska. Dvadsaťjedenročný Bellerín má za sebou vydarenú sezónu v Arsenale. “Všetko záleží na tom, čo lekársky tím povie o Carvajalově zdraví.Tiež som zvažoval Maria Gaspara, ale musíme zostať dôslední a dodržať plán, že tento tréningový kemp bol prípravou na Euro, “ vysvetlil Del Bosque.

Úradujúcim európskym šampiónom sa vo švajčiarskom St. Gallene vydaril úvod a medzi 11. a 18. minútou strelil dva góly útočník Nolito. Bosna znížila po hlavičke Spahić, ktorý však bol na konci prvého polčasu vylúčený. Španieli pridali tretí gól až v nastavení vďaka striedajúcemu Pedrovi.

“V prvom polčase sa nám darilo viac a vďaka (záložníkom) Brunovi a Fabregas sme mali hru pod kontrolou,” podotkol Del Bosque. “Hoci sme mali o jedného hráča navyše, tak sme po prestávke toľko nedominoval.Nepodarilo sa nám to využiť, “dodal tréner 65, ktorého tím po marcovom stretnutí s Talianskom (1: 1) a Rumunskom (0: 0) vyhral prvýkrát tento rok.

, Ktorý je na programe 13. júna v Toulouse, sa stretne s Južnou Kóreou a Gruzínskom začiatkom budúceho mesiaca.