Cristiano Ronaldo dvojitý pomáha Real Madrid umyť duchovný Athletic Bilbao

Cristiano Ronaldo skóroval dvakrát, keď Real Madrid porazil Athletic Bilbao 4-2 v napínavom zápase v Bernabéu, aby sa presťahoval do bodu lídrov La Liga v Barcelone. Barcelona, ​​doma v Celte Vigo v nedeľu , majú 54 bodov, Real sú na 53 a Atlético Madrid 51 pred ich výletom do Getafe zajtra.Valencia rally proti Espanyolu, aby Gary Neville prvý La Liga win Prečítajte si viac

Real robil pľuzgier štart a Ronaldo otvoril skóroval po troch minútach, útočil zľava, prerezal vnútri Xabier Etxeita a porazil Gorka Iraizoz pre svoj 15. gól v 14 zápasoch. Athletic odpovedal v naturáliách, zasiahol Real s reťazou protiútokov a bol na úrovni o sedem minút neskôr, keď stredopoliar Javier Eraso vyrazil na chrbtom prechod z Raphaël Varane do Keylor Navas a využil čo najviac daru. James Rodríguez obnovil vedenie Reala v 37. minúte s divokým výstrelom z okraj boxu, ktorý kolumbijský, ktorý bojoval za formu a ciele, slávil päsťou.

Real bol vedený dvomi gólmi v polčase, keď Toni Kroos skóroval z Ronaldo preukazu v dodatočnom čase.

“Keby to bolo 1-1 v prestávke , bolo by možné dosiahnuť dobrý výsledok.Keď sme boli v našich najlepších situáciách, zaznamenali sme dva góly, “povedal Eraso novinárom. Athletic sa v prvom polčase vyrovnal Realu a Aritz Aduriz v baru v 28. minúte, ale domácu stranu ovládal hneď po zápase Interval a vykročil k víťazstvu.

Real mal Varane poslanú na druhú rezerváciu, keď po druhýkrát v zápase zahĺbil útočníka Aduriza, keď išli na vysokú loptu. Hra skončila s rozrušením, keď Ronaldo zaznamenal svoj gól 21. gréckej ligy v 87. minúte, Iraizoz ho odmietol s hat-trickom a zachránil o jednu minútu neskôr a Athletic vytiahol ďalšiu späť s náhradnou hlavičkou Gorka Elustondo v dodatočnom čase.