Česko – Lotyšsko

Matný výkon z prvého polčasu znamená prvú bodovú stratu Česka v doterajšej kvalifikácii, a to nečakane doma proti Lotyšsku. Na úvodnú bránku Višņakovse síce dokázal v samotnom závere zareagovať Pilař, ale viac už český tím nestíha, a tak iba remizoval 1: 1.

Pavel Vrba sa rozhodol nijako neexperimentovať a vložil dôveru do zostavy, ktoré sa doteraz v kvalifikácii toľko darilo, teda s Davidom Lafata na hrote a sparťanským krídlami dočkalo s Krejčím. Zraneného Kadeřábka na pravom kraji obrany nahradil podľa očakávania Theo Gebre Selassie.

Hneď v tretej minúte takmer Čechy zaskočil po rohovom kope Gorkss, ktorého nábeh na prednej tyč bet365 nestihol ustrážiť David Lafata a Petr Čech len úľavný prizeral, keď hlavička lotyšského kapitána zasvišťal vedľa jeho pravej tyče. Potom sa síce už dostali k územnej prevahe domáci, avšak Lotyši aj naďalej hrozili z nebezpečných protiútokov do neistej obrany českého tímu.

Až s blížiacou sa štvrťhodine sa začali diať vzruchy tiež u Vaņinsovy brány, lenže Lafata po kvalitnej spätnej prihrávke Gebre Selassieho nedokázal svoje rane dodať razanciu a Krejčí zase technickú ranou po kolmici Rosického mieril nepresne. Za hostí po štandardnej situácii kontroval Rakels, ktorého rana však zamierila iba náručia pripraveného Čecha. Po odvrátení rohu českého tímu to potom chvíľu vyzeralo, že SABALO dokonca pôjde z polovice ihriska sám na Čechovu bránu, ale David Limberský nakoniec stihol včas zasiahnuť.

Čo sa však nepodarilo SABALO, to dokázal do bodky Višņakovs. Po ďalšej českej standardce sa totiž nevydarený signál obratom premenil v samostatný únik hneď dvojica Lotyšov a práve Višņakovs skúsene prekonal Petra Čecha a poslal svoj tím do prekvapivého, avšak zároveň aj zaslúženého vedenia. A mohlo byť ešte horšie, keby Dubra po ďalšom nebezpečnom rohovom kope bet365 zvládol lepšie usmerniť centrovaný loptu. Do kabín sa tak v polčase išlo za nečakaného stavu 0: 1.

Bezprostredne po zmene strán sa Pavel Vrba rozhodol vymeniť Jaroslava Plašila za Václava Pilař v snahe oživiť doteraz nevýraznú ofenzívu. Tá sa hneď uviedla Lafatovou hlavičkou, ktorá za Vaņinsova pozorného dohľadu škrtla o brvno lotyšskej bránky. Zvýšená snaha smerom dopredu sa síce českému tímu nedala uprieť, avšak vyrovnanie, nieto ešte obrat skóre neprichádzal ani s blížiacou sa hodinou hry, a tak došlo na ďalšiu ofenzívnu striedanie v podobe stiahnutia Krejčího za Necida.

V šesťdesiaty minúte sa po kvalitnom centre Pilař dostal ku strele Václav Procházka, lenže ku smole domácich jeho Krížna bet365 prízemný rana tesne minula lotyšskou bránku. Dve minúty nato sa pre zmenu dostal k hlavičkovému zakončenie Lafata, avšak na Vaņinse si neprišiel. Český tlak v tú chvíľu gradoval prudkú ranou aktívneho Pilař, ktorá však chýbala presnosť. Znenazdajky potom o sebe dali vedieť aj hostia pokusom Rakelse, ktorý prinútil Petra Čecha ku kvalitnému zákroku. Viac o Bet365 zde: http://sk.top10-bookies.com/bet365

Posledným podnetom slovenskej lavičky v honbe za vyrovnaním sa stal desať minút pred vypršaním základnej hracej doby Václav Kadlec, ktorý na ihrisku vystriedal Davida Lafata. Česi sa nadychoval za podpory viac ako trinástich tisíc divákov k záverečnému nátlaku, ale žiadny z mnohých centrov do pokutového územia Lotyšov nenašiel adresáta v červenom drese. Predčasne všetky nádeje domácich málom ukončil SABALO, ktorý preloboval vybehnutého Čecha, lenže lopta sa kvôli bočné rotáciu nakoniec tesne stočil vedľa tyčky českej brány.

V samotnej poslednej minúte základnej hracej doby sa nakoniec český tím predsa len dočkal. Krásne kolmice Daridy využil Václav Procházka, ktorého strelu síce bet365 dokázak Vaņins vyraziť, avšak po odrazenom lopte najrýchlejšie vyrazil Pilař, ktorý svoj kvalitný výkon od nástupu na ihrisko korunoval vyrovnávacom gólom. Čechův v tú chvíľu na dokonanie obratu ostávali iba tri minúty nastavenia, ktoré síce strávili obliehaním lotyšskej bránky, ale napriek infarktovému tempe v závere už ďalší gól nepadol, lebo Necid v obrovskej šanci trafil iba Václava Kadleca.