České Budějovice – Vysočina Jihlava

Dynamo z Budějovíc sa ďalej trápi. Dnes si z jeho ihriska odváža tri body Vysočina Jihlava po priebehu zápasu, ktorý bol dosť kuriózne. Hneď tri zo štyroch gólov totiž padli z pokutových kopov! Hostia sa ujali vedenia vďaka Vaculíkovi, ale len o tri minúty neskôr vyrovnal Kladrubský. Vaculík potom pridal druhý gól opäť z penalty a skóre zápasu uzavrel Mesanovic.

Penaltových kopov v zápase vidíme len zriedkakedy toľko, ako sme ich dnes popoludní videli v Budějoviciach. Arbiter Ardelean totiž nariadil hneď tri a všetky tri boli premenené! Jediným strelcom zápasu, ktorý si nemusel “pomáhať” pokutovým kopom, sa stal Mesanovic, ktorý uzavrel skóre stretnutia na 3: 1 pre hostí. Tí sú vďaka trom bodom dvanásty, ale stále sa musí obzerať na výsledok 13. Bohemians. Budějovice nemajú ďaleko k sestupovým starostiam.

Fulnek sa ihneď dvakrát pokúsil odcentrovat z pravej strany, prvý center odhlavičkoval Lengyel. Druhý pokus si postrážil brankár Křížek. Fulnek bol veľa aktívny a niekoľkokrát sa pokúšal prejsť sám až do zakončenia, ale zakaždým si s ním poradila obrana súpera. Do vedenia mohli ísť hostia už 14 minútach, keď Hybš poslal do vápna nadýchaný center, Matúš Marcin predskočil Machovca a hlavou trafil tyč! Je pravda, že k tomu zrejme pomohol brankár Křížek, ktorý zákrokom loptu na tyč poslal.

Skvelú prácu na opačnej strane predviedol Jakub Pešek, ktorý prešiel aj cez dva obrancu do vápna a našiel v ňom hlavu Kalod. Ten ale mieril zle. Po dvadsiatich minútach sa o strelu z diaľky pokúsil Hybš, ale mieril nepresne. Jihlava sa vedenia ujala až po dvadsiatich piatich minútach, keď Kladrubský vo vápne fauloval Kučeru a k exekúcii pokutového kopu sa postavil Lukáš Vaculík. Ako správny kapitán Křížka prekonal s ľadovým pokojom a mohol sa radovať z prvej bránky.

Nebola ale jediná a stretnutie pokračovalo vo zbesilom tempe. Marek totiž len o minútu neskôr vo vápne poslal k zemi Volešáka a práve penaltový hriešnik Kladrubský mohol odčiniť svoju Minel. Všetko zvládol so šťastím, pretože aj tu brankár Hanuš vystihol smer strely. Na tvrdú ranu ale reagovať nestačil.

Päť minút pred koncom prvého polčasu sa do šance dostal Kukol, ktorý vo vápne hlavičkoval po centri od Marka, ale trafil len tyč! Päť minút po zmene strán Kladrubský fauloval Fulnek, ale Hybš trafil z následnej štandardnej situácie len múr stojaci pred sebou. Po chybe gólmana Křížka mohol hlavičkovať Vaculík, ale na bránkovej čiare sa zjavil Machovec a zabránil ďalšiemu gólu. To naopak veľmi pomohol rovnaký hráč o pár minút neskôr, keď zrazil vo vápne Mesanovic a Lukáš Vaculík si stúpol k ďalšej penalte. Tentoraz poslal brankára na druhú stranu a Jihlava opäť viedla.

O púhych desať minút neskôr už bol rozdiel dvojgólový. Postaral sa o to predovšetkým Muris Mesanovic, ktorý bol včas na tom správnom mieste. Hlavičku Krejčího na zadnej tyči ešte brankár Zdeněk Křížek vyrazil, na dorážku Mesanovic už ale nemal nárok – 3: 1.