České Budějovice boli efektívnejšie, povzdychol si ostravský Greguš

Futbalisti Českých Budějovíc zvíťazili v 14. kole prvej ligy nad Ostravou 1: 0, keď jediný gól stretnutia strelil v úvode Jakub Hora. Juhočesi zvíťazili na domácom ihrisku prvýkrát od augustovej výhry nad Mladou Boleslavou a v neúplnej tabuľke sa posunuli z predposlednej pätnástej na dvanástu priečku.

Vstup do zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa dostali v 8. minúte v rozpätí niekoľkých sekúnd do dvoch veľkých príležitostí. Najprv stratil loptu Lengyel, čoho Baník využil, ale Narh budějovickéo brankára Křížka neprekonal. Lopta sa následne dostal na ľavú stranu, odkiaľ odcentroval Lindpere na Greguš, ktorého strelu hlavou však opäť zlikvidoval domáci gólman.

Zdalo sa, že domácim začínajú horúce chvíľky, ale opak bol pravdou. České Budějovice totiž dokázali hneď z prvej nebezpečnej akcie skórovať. V 10. minúte našiel Hanzlík presným centrom Horu a jeho pokus hlavou zapadol k žrdi. “Tento moment určil ráz celého stretnutia. Zatiaľ čo my som šancu nepremenili, domáci hneď z tej svojej prvej dokázali skórovať,” uviedol po zápase tréner Ostravy Tomáš Bernady.

Juhočesi tým utlmili dovtedy aktívneho súpera, ktorý sa do konca prvej časti nedokázal prepracovať do výraznejšej príležitosti. Zato Českobudějovičtí mohli skórovať druhýkrát. Po Byrtusová laxný rozohrávke sa dostal k lopte Benato, postupoval až do pokutového územia a jeho strelu Pavlenko vyrazil na roh.

Ostrava do druhého polčasu posilnila ofenzívu, keď poslala do hry striedajúceho Kukec. Hostia boli po prestávke lepšie a väčšinou sa hralo pred krížikový bránkou. V 50. minúte sa cez Lengyel uvoľnil Narh, ale českobudejovický brankár predviedol ďalší vydarený zákrok.

Juhočesi prežili sústavný tlak Ostravy a v závere mohol ich víťazstvo potvrdiť Benato, ale vo vyloženej šanci neprekonal Pavlenko. “Ostrava tlačila, ale nám sa otváral priestor na brejky. Škoda, že sme s nimi nedokázali lepšie naložiť, hlavne tá šanca Benato bola stopercentná,” uviedol českobudejovický tréner Luboš Urban. Juhočesi sa tak dočkali až druhého víťazstva v posledných desiatich zápasoch. Ostrava naopak potvrdila, že vonku sa jej nedarí a prehrala štvrté z posledných piatich ligových stretnutí na súperovom ihrisku. “Futbal je niekedy taký. Myslím si, že sme dnes mali na to, aby sme tu vyhrali, ale domáci boli oveľa efektívnejší,” povedal kapitán Ostravy Ján Greguš.