Bod s Třincom musíme brať ako výhru, zhodujú sa pardubickí hokejisti

Po time-oute za stavu 2: 1 pre Třinec pardubická eskadra zaujala rozostavenie vo zdvojené početnej výhode, Trončinský ním štrngol kotúč na modrú Svobodovi, ten doľava na Petra Sýkoru a rana, ktorá nasledovala, bola ťažko pozorovateľná. Rozhodne na ňu nereagoval inak výborný gólman Třineckých oceliarov Šimon Hrubec; pre Pardubice znamenala bod, a hoci bonusový si neskôr za výhru 3: 2 v samostatných nájazdoch privlastnili hostia, je to bod zlatý.

“Podľa vývoja zápasu je to výhra,” hodnotil duel realisticky športový manažér a zároveň asistent trénera HC Dynamo Pardubice Pavel Marek.

“Sme za neho radi.Ešte päť minút pred koncom sme o dva góly prehrávali, “pripomenul Petr Sýkora.

Hoci Pardubice mali v stretnutí (aj vďaka početnom výhodám) nebývalú streleckú prevahu – druhú tretinu na strelecké pokusy vyhrali dokonca 13: 2 – od 8. minúty sa márne snažili doťahovať mierny náskok súpera. Ako s Presilovky ideálne naložiť, im ukázal třinecký zadák Roth, ktorý puk napálil presne do šibenice. “Trafil to výborne,” chválil Rotha kouč Třinca Václav Varaďa. “Lenže v druhej tretine domáci pridali a my s tým hneď mali problémy. Upustili sme od hry, ktorá nás predtým zdobila. Vedenie sme ubránili len so šťastím, “mienil.

Keď Dravecký zvýšil v tretej perióde na 2: 0 pre Třinec, vyzeralo to pre Pardubice bledo.Do kontaktu je dostala situácia, už rozhodca Draveckému v druhej časti neprávom upreli – trestné strieľanie. Perret z neho skóroval strelou o tyč.

“Poznám v poslednej dobe vysvetlenie nájazdov, kedy príde faul do oblasti rúk. Znamená to trestné strieľanie. Teraz taký faul bol na vládu Draveckého, a nebolo. Potom bol faul od nás, jasné trestné strieľanie, a bolo. Mrzí ma, že sme z toho nemali šancu, ale tá rozhodnutie nerobím, “komentoval to kouč Varaďa.

Po góle Sýkoru, po ktorom hala vybuchla nadšením, mohli Pardubice z presilovky štyri na tri rozhodnúť v predĺžení. Lenže nestalo sa a v nájazdoch bol Třinec šikovnejší.