Baník Ostrava – Slovan Liberec

Liberecký Slovan pod novým trénerom Vavruška remizoval na pôde Baníka Ostrava 3: 3 a naďalej zostáva v zostupovom ohrození. Na Bazala sa hral krásny futbal Baník v zápase dvakrát viedol, ale nakoniec to bol on, kto musel doťahovať.

Ostravskej Bazaly videli celkom šesť gólov a parádnu futbalovú podívanou. Liberci sa nakoniec výmena trénerov vyplatila a bod z tohto zápasu je určite prínosom.

Stretnutie začalo dosť aktívne. Už v siedmej minúte hlavičkoval Baroš tesne nad bránku, v 17. minúte sa už domáci ujali vedenia. Martin Kouřil sa postavil k voľnému priamemu kopu a razantné delovkou prekonal všetko, čo mu stálo v ceste – 1: 0 pre Baník Ostrava. Hostia okamžite zareagovali aktivitou, Šural pekne sklepl loptu na Delarge, ale gólman Pavlenko skvele zareagoval a šancu zlikvidoval. Avšak Liberec sa ďalej snažil a po polhodine hry bol po práve odmenený. Po rohovom kope nastal vo vápne Ostravana zmätok a až voľný Sackey dostal loptu do siete – 1: 1.

Ale nerozhodný výsledok dlho nevydržal, hneď za ďalšie tri minúty fauloval Hroššo Milana Baroša a pískala sa penalta. Sám postihnutý sa vôbec nerozpakoval a penaltou á la Antonín Panenka vrátil Baníka jednogólové vedenie! Tým ale prvý polčas nekončil, v nadstavenom čase totiž Liberec opäť zrovnal krok. Tentoraz fauloval vo vápne Lulić, obeťou bol Šural a kapitán Jiří Fleišman penaltu premenil – 2: 2. Celkom štyri bránky v prvom polčase sľubovali naďalej zaujímavú podívanou.

Bránky totiž padali aj v druhom dejstve. Hneď v 49. minúte centroval Frýdek, Delarge sklepl loptu a Josef Šural zamieril do čierneho. Liberec viedol na Bazala 3: 2. Na ťahu bol teraz Baník a šance na seba nenechali dlho čakať. Nebezpečnú ranu Sivrič spacifikoval Hroššo ao chvíľu neskôr zamuroval dobrú príležitosť aj Baroš. Baník sa nakoniec vyrovnanie predsa len dočkal, na center Štefana si nabehol Michal Frydrych a bolo to 3: 3. V závere stretnutia mal na kopačke rozhodnutie Baroš, ale viac ako jednu bránku v tomto stretnutí nezaznamenal. Ostrava v krásnom zápase remizovala so Slovanom Liberec 3: 3.