Bale: Je to skvelý pocit, pre Wales je to historický moment

Reprezentanti Walesu porazili na majstrovstvách Európy v úvodnom zápase skupiny B Slovensko 2: 1. Pre oba celky to bol premiérový zápas v histórii šampionátu.

Základný kameň historického výsledku položila najväčšia hviezda víťazov Gareth Bale. Útočník Realu Madrid si v desiatej minúte postavil loptu k priamemu kopu a presnou ranou z 25 metrov prekonal plzenského brankára Matúš Kozáčik.

Úvodná okamihy zápasu pritom patrili slovenské, už po troch minútach sa dostal do obrovskej šance Marek Hamšík.Ten v strede poľa obral o loptu Balea, prenikol cez troch hráčov a vystrelil, tesne pred bránkovou čiarou však loptu odkopol Ben Davies.

Po faule Patrika Hrošovského tak dostal príležitosť Bale a dal spomenúť na svoj skorší zápis do dejín Proti tomu istému súperovi. Práve proti slovenskému sa v roku 2006 stal najmladším strelcom svojej krajiny, keď čoby sedemnásťročný dal svoj prvý reprezentačný gól v kvalifikácii na ME z podobného priameho kopu.

“Je to parádny pocit, pre Wales je to Bez ohľadu na to, kto dáva ciele, sú dôležité iba tri body a že sme fanúšikovia šťastní. Máme prvú úlohu, na nás čakajú dvaja.Poperem povedal, “povedal Bale po zápase.” Vzrušenie divákov po pol hodiny bolo spôsobené slovenským kapitánom Martinom Škrtelom, keď ho zasiahol do tváre Jonathana Williamsa. “Wales musel ísť bez brankára Wayne Hennessey, ktorý nehral svalovú ujmu a bol nahradený 22-ročným Dannym Wardom, pre ktorého to bola len tretia hra Slovenský tím však v prvom polčase nevěřil. “” Každú porážku je samozrejme nepríjemné, najmä na majstrovstvách Európy. Vedel som, že to bude veľmi dôležité pre prvý gól, pretože Wales mal dobrú obranu.A keď sme potom inkasovali, nedokázali sme sa presadiť, nedržali sme loptu, “ nebol spokojný s prvým polčasom tréner Slovenska Ján Kozák.

Po zmene strán sa Ward aj jeho náprotivok zapotili ďaleko viac. Najprv si na pas za obranu nabehol Róbert Mak, lenže prestrelil. Vzápätí na druhej strane hlavičkoval Bale, Kozáčik však jeho pokus vyrazil. po hodine hry sa na ihrisko dostal Ondrej Duda, prakticky hneď dostal prihrávku po dravom prieniku Maka a strelou k žrdi vyrovnal. < Slováci sa o pár minút neskôr dostali do vedenia, ale Wardova Kuckova rana odišla.Tempo zápasu nepoľavovali, chvíľu potom hlavičkoval nad Aaron Ramsey, potom preveril Kozáčika opäť Bale.

“Po polčase sme sa zlepšili, potom som trochu zariskoval, keď som na ihrisko poslal Dudu aj Nemce, ale aj s “Wales vyskočil 81 minút, Hal Robson-Kanu, po Ramseyovom preukaze, skončil konečný výsledok . “Rambo (Ramsey) to urobil pekne, uvoľnil môj priestor a podarilo sa mi ho postaviť na stĺp.Nebolo to dokonalý koniec, ale určite ho milujeme, “zasmial sa po zápase. Adam Nemec bol stále dobrým náhradníkom, ale len hokejku zasiahla hlavička. Na konci boli oba tímy víťazné, to bol otvorený zápas. Wales bol trochu šťastnejší, “povedal Kozak. Slovensko čaká na ďalší zápas v stredu 15. júna proti Rusku, Wales bude súťažiť v boji o ostrov s Anglickom na druhý deň.