Atlético Madrid – Córdoba CF

Atlético v sobotu v podvečer prestrieľali vzdorujúce Cordoba o dve bránky. Nováčik La Ligy sa ale rozhodne prezentoval dobrým výkonom a favoritovi stretnutia strelil dva góly. Ani dva zásahy Nabil Ghilas však nestačili, pretože za domácich skórovali Antoine Griezmann, Mario Mandžukić a Raul García.

Vo forme hrajúci Atlético vsádzalo v základnej zostave na hráčov ako Arda Turan, Koke alebo Mario Mandžukić. Svoju šancu dostal aj francúzsky talent Antoine Griezmann, ktorému sa v poslednej dobe nedarí nadviazať na výkony z Realu Sociedad San Sebastian. Hosťujúci brankár Juan Carlos musel od začiatku riešiť niekoľko nepríjemností a najmä centrované lopty lietali do jeho pokutového územia s veľkou pravidelnosťou. Ani center od Kokeho a následne Turana ale nenašiel adresáta.

Vo veľmi dobrej pozícii bol Mandžukič, lenže tomu v pokutovom území schádzal meter na to, aby využil prihrávku. Mario Mandžukić si chcel spravit náladu o minútu neskôr, keď sa opäť dostal do zaujímavej šance, lenže bol zablokovaný Luse. Prízemný strelou sa prezentoval Griezmann a Carlos s ňou mal veľké problémy. Dokázal jej vyraziť len tak tak ku strane. Do zaujímavej streleckej pozície sa dostal Siqueira, ktorému sa podarilo potiahnuť loptu po strane a predložiť ho nabíhajícímu Gabimu, ale jeho rana už Carlosa nemohla prekvapiť.

Junafran sa vybral na útočný výlet až k rohovému zástavky, kde dokázal odcentrovat, však zo spoluhráčov sa k hlavičke nikto nedostal. V závere prvého polčasu sa Atlético dostalo do zaslúženého vedenia. Po rohovom kope sa lopta dostal na kopačku Griezmanna. Jeho ranu by Carlos pravdepodobne pokryl, lenže nešťastník Luso si loptu strelil do vlastnej brány!

Z pohľadu celkového skóre stretnutia sa zdá až nepravdepodobné, že v polčasovej prestávke odchádzali oba tímy do šatní len s rozdielom jednej bránky. V tomto ohľade bol druhý polčas oveľa bohatšie. Po faule poblíž vápna sa Atlético dostalo k zahrávanie voľného priameho kopu. Ten si vzal na starosť kapitán Gabi ktorého pas obrana Córdoby dokázal odvrátiť z nebezpečenstva. Nečakane ale udreli hostia, keď sa center od Cartabii dostal až k nabíhajícímu Ghilasovi a ten skóroval!

Vedenie si ale Atlético vzalo späť. Z veľkého uhla dokázal Juanfran odcentrovat na prednú tyč, kde sa tou dobou nachádzal Antoine Griezmann. Ten sa natlačil cez obrancu a loptu usmerní k bližšej žrdi. Carlos si na balón síce siahol, ale z bránkového priestoru ho vytesniť nedokázal.

Ďalšie bránka na seba nenechala dlho čakať. Carlos spôsobil obrovskú hrubky, keď vybehol zo svojej bránky s cieľom vyboxovať balón. Ten ale netrafil a lopta sa dostal na hlavu Maria Mandžukič, ktorý sa v podobných situáciách spravidla nemýli – 3: 1.

Hlavnou zbraňou Atlética sa dnes večer stali centrované lopty, s ktorými si obrana Córdoby na čele s brankárom nedokázala poradiť. O ďalší gólový center sa postaral Koke, ktorý našiel na stredu vápna García, ktorý loptu ešte posunul a to tak dobre, že sa brankár Juan Carlos naťahoval márne. Córdoba síce ešte kozmeticky upravila na konečných 4: 2 z pohľadu domácich, keď sa pár minút pred koncom trafil opäť Nabil Ghilas, ale ani jeho bránka nemohla rozbehnutej Atlético zastaviť. Domáce Colchoneros si k radosti trénera Diega Simeoneho pripísali tri body, zatiaľ čo porazený tím klesol na priečky v zostupovej zóne. Dnes síce Córdoba bojovala, ale ani to jej nestačila na bodový prídel.