Angličania s porážkou viedli Rusko

Anglicko vo svojom úvodnom zápase na majstrovstvách Európy prišli až v druhej minúte nastavenia o víťazstvo nad Ruskom, preto si po remíze 1: 1 pripadali, ako keby prehrali. Kapitán Wayne Rooney však verí, že Albion na dobrý výkon nadviaže v ďalších zápasoch skupiny.

“Sme sklamaní, v tejto chvíli je to pre nás ako porážka, ale musíme ísť ďalej. Stále je to bod , “ povedal po sobotnom súboji Rooney. “Myslím, že sme hrali dobre. Cítime sa ako porazení, pretože sme sa pripravovali na oslavy víťazstva a teraz ich musíme odložiť,” pridal tréner Roy Hodgson.

Anglicku v Marseille poslal V 73.Minútorom priameho kopu Eric Dier ale Vasili Berezucki sa usadil v prostredí. “Tí lvi” nemohli vyhrať úvodný zápas na Euru ani pre deviaty pokus. “Keď zhromaždíš minútu pred koncom, je to veľmi horké. “Hodgson poukázal na to.” Chlapci sú sklamaní, že nezískali, ale musíme ich pozitívne pozrieť. “Vyzerali sme solídne 90 minút, naša výkonnosť bola dobrá víťazstvo.Vo futbale však musíte využívať svoje šance, “ doplnil útočník Manchestru United Rooney, ktorý tentoraz dirigoval hru zo zálohy.

V ďalšom programe skupiny B sa Angličania vo štvrtok stretnú v prestížnom súboji s ostrovným susedom Walesom . “Ak budeme hrať podobným spôsobom ako proti Rusku, tak budeme v pohode,” vyhlásil tridsaťročný Rooney.

Autor úvodnej trefy Dier sa inšpiroval u niekdajšieho špičkového anglického exekútora štandardných situácií Davida Beckhama . “Videl som veľa jeho priamych kopov. Od malička som ich často trénoval a veľmi ma to bavilo, “ priznal defenzívny stredopoliar Tottenhamu.

Ruského brankára Igora Akinfejeva prekonal tvrdou zatočenú strelou pod brvno. ” Bol to jeden z mojich najlepších okamihov vo futbale.Bolo to fantastické, aby ste mohli s fanúšikmi oslavovať na štadióne. Ale bol by som radšej, keby sme vyhrali a gól strelil niekto iný, “ pridal dvadsaťdvaročný Dier, ktorý sa pri ôsmom štarte za reprezentáciu trafil už druhýkrát.