Andy Goode má 15 bodov pomáha Newcastle prekvapiť víťazstvo nad Leicester

Newcastle vdýchol život do svojich nádejí, že sa vyhne spadnutiu z Aviva Premiership s ohromujúcim víťazstvom nad Leicesterom v Kingston Parku, aby ich presunul z dna stola. Porážka 26-14 bola Leicesterova druhá Po sebe idúcej ligovej strate – klesli 10-3 na Predaj minulý víkend – a vďaka tomu mali silu, ktorú čelili z vyhoreného domova. Jeden z najlepších otvorení Newcastlu 40 minút sezóny skončil s tým, že skóroval dva pokusy viesť 20-9. Druhá polovica nebola nikde blízko ako fascinujúci predstavenie, s Newcastle snažiť sa chrániť, čo mali a Leicester zúfalo hľadá cestu, ktorá sa dostala len s 15 minútami, ktoré zostali ako náhrada dopredu Laurence Pearce prešla za pokusom.

V počiatočných fázach ponúkal malý náznak toho, čo malo nasledovať.Napriek skorému pretekaniu Marcusa Watsonovi z Newcastlu, Andy Goode sa odchyľoval od boxu Sam Harrison, ktorý viedol k trestu, keď ho prevzali prenasledovanie Tigers a neuvoľnili sa. Freddie Burns si užil len 3 minúty na návštevníkov po troch minútach. Ďalšia živá útek z Watsona čoskoro mal Leicester späť-šliapanie a šašo Leonardo Ghiraldini sa pomaly odvrátil od náboru priznať siedme -Mute pokutu, ale Goode vynechal kop, on by normálne ľahko pristál.

Späť prišiel Leicester a full-back Telusa Veainu je silný beh spôsobil všetky druhy problémov pre Newcastle, čo vedie k druhému úspešnému Burns pokutu V 14. minúte.Vedenie 6: 0 však trvalo iba dve minúty, keď Simon Hammersley tĺkol a potom sa dostal na koniec útoku učebnice, keď Newcastle recykloval a plný chrbát prešiel do rohu. Goodeova premena skončila Newcastle 7-6 dopredu. Ale Leicester mal čoskoro pokutu v porážke, ktorá videl Burns kopať jeho tretí gól v 22. minúte, aby Tigers späť v prednej časti na 9-7. Newcastle získal opäť vedenie ako Prop Taione Vea je mocný beh Keď Marcos Ayerza lucky nedostal žltú kartu, keď sa predkonával po druhej strane do lopty.Ayerza musel byť vytiahnutý svojimi spoluhráčmi, ale jeho protesty nemali žiadnu úlohu a Goode kopal 26-minútový trest za 10-9. Leicester riskoval ďalšie tresty, keď Peter Betham riešil Goode bez lopty Krátko potom a lopty z polovice prerazili pokutu do 22.Balík Newcastlu ihneď prekonal loptu, kde Leicester odtiahol, Goode kopal gól za vedenie 13-9 na pol hodinu. Newcastleho balenie bolo impozantné a tiahlo preč návštevníkov ‘línie v Sériu pick a pohonov predtým, ako Micky Young videl otvorenie a pretiahol loptu von Adam Powell, aby prešiel na druhú skúšku v 36. minúte, ktorú Goode previedol. Goode zmeškal dobrú šancu na ťahanie Newcastle vedenie s pokutu lineout, ale on bol široký v 47. minúte pred Streetwise Young navrhol ďalšie porušenie o tri minúty neskôr a tentoraz 35-rok-starý nenechali ujsť. Newcastle boli na chrbte Pre väčšinu druhého polčasu, ale zotrvávajú v zúrivých prípadoch, aby udržali balík Leicester predtým, než konečne utiekol s pätnástimi minútami. Pearce prerazil na ihrisko a potom sa prekonal v rohu, aby sa pokúsil znížiť náskok na 23- 14.

Burns zmeškal konverziu zo širokého a Newca Stle sa naposledy smiaval, keď Craig Willis kopol pokutu v 80. minúte, aby dokončil jemnú noc pre hostiteľov.