Andorra – Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina oslavuje hrdinu Edina Džeka! Hráč Manchestru City vyslal manažérovi Pellegrinimu jasnú správu, keď dnes v podstate sám zariadil demoláciu bezbranné Andorry. Džeko sa trafil trikrát vďaka nemu si Bosna pripísala tri body. Stále však je ešte len na piatom mieste. Andorra je bez bodu za ňou.

Bosna a Hercegovina prežíva veľmi zlý štart do súťaže a pred zápasom mala na konte len dva body. Dnes musela vyhrať a podarilo sa jej to Unibet predovšetkým vďaka dvom hráčom. Najviac snáď strelci Edin Džeko, ktorý zaznamenal hetrik. A jeho dvornému nahrávači, ktorým bol Senad Lulić z rímskeho Lazia. Ten mal nohy vo všetkých troch góloch svojho celku. Domáce Andorra dokonca ani raz nevystrelila na bránu.

Prvej minúty dnešného zápolení boli skôr opatrné a aj keď sa Bosna snažila presadiť, nemohla nájsť správnu cestu ku strelenie gólu. Známkou toho, ako by to mohlo ísť, bola hlavička pozorného Zukanoviće, ktorá ale postrádala presnosť. Neustále sa hralo na polovici Andorry, ktorá snáď všetky snahy o útočenie nechala už v šatni. Bosna svoju dominanciu potvrdila aj gólovo, keď sa po 13 minútach presadil Edin Džeko. Niekdajší strelec Teplíc dostal skvelú nahrávku do druhej vlny od pozorného Lulić a krásnu ranou prepálil Unibet všetko pred sebou – 1: 0.

Džeko krásnu kolmicou za obrancu hľadal Visco. Ten loptu ešte stihol na hracej ploche, ale vybojoval len autové vhadzovanie. Po pol hodine hry sa do zakončenia dostal aj veterán Vedad Ibišević, ale trochu prekvapivo zmatkoval a nakoniec poslal loptu niekoľko metrov nad brvno! Ďalšiu ranu si na svoje konto pripísal Besic, ktorý ale mieril tesne vedľa tyče. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa do hlavičky položil Vedad Ibišević, ale chýbalo mu niekoľko centimetrov. Takto len loptu odskákal do zázemia a veľa škody nenarobil.

V druhom polčase bol k videniu podobný scenár. Bosna a Hercegovina stále tlačila a hrala prím, na Andorru ostali druhé husle bez snahy o ofenzívu. Dve minúty po zmene strán sa do lopty oprel Spahić, ale jeho zakončenie nemohlo sláviť úspech. Ten znamenala až akcia Senada Lulić, ktorý potiahol loptu po strane as hlavou hore si všimol nabiehajúceho Edina Džeka. Skúsenému strelcovi Unibet stačilo len nastaviť kopačku a Bosna viedla o dva góly! Vse o Unibete : http://sk.top10-bookies.com/unibet/

O ďalších dvanásť minút neskôr sa Bosna presadila ešte raz. A opäť na tom malo zásluhu hviezdne duo. Senad Lulić nahral vo vápne voľnejšiemu Edin Džeko a ten v polopádu a trochu v záklone poslal moji krásnu ranou do siete brankára Ferran Pola tretíkrát!

Dva následné centrami od Miralema Pjaniće neboli úspešné. Prvý z nich zastavila múr domáceho celku, na druhý nikto zo spoluhráčov nezareagoval adekvátne a dostatočne rýchlo. Ku strele niekoľko metrov za pokutovým územím sa dostal Marcio Vieira, ale bránu minul o niekoľko metrov. Pätnásť minút pred koncom stretnutia sa do zaujímavej streleckej Unibet pozície dostal Visco, ktorý navyše ešte loptu otrel o protihráča, ale brankár Pol si nakoniec poradil a loptu vyrazil!

Bosna nakoniec trochu poľavila, ale s týmto stavom si mohla dovoliť šetrenie síl. Na záver ďalší gól nepriniesla ani strela, ktorú zo svojich kopačiek vypustil Medunjanin, pretože mieril tesne vedľa tyče. Po troch minútach nastavení sa nakoniec raduje hosťujúci Bosna.