AC Milán – Inter Milán

Derby della Madonnina medzi Milánom a Interom víťaza nepoznalo. Rossoneri sa síce ujali vedenia zásluhou Jeremyho Menez, ale konečné slovo mal v druhom polčase Joel Obi. Žiadny z tímov nemal v stretnutí výraznejší prevahu a preto je z tohto hľadiska deľba bodov úplne zaslúžená.

Derby malo v úvode veľmi vysoké tempo aj výbornú atmosféru, o ktorú sa staralo beznádejne vypredané San Siro. V úvodných minútach bol mierne aktívnejší Inter, teda lepšie povedané, dokázal si vytvoriť dve sľubné príležitosti. Tú prvú nezužitkoval Icardi, ktorého svojou obrovskou hrubka vysunul do samostatného prieniku Sulley Muntari. Icardi si pri samostatnom postupe na Lópeza neporadil a pravda, španielsky brankár skvele zasiahol. Za ďalšie štyri minúty skúsil strelecké šťastie Kolumbijčan Guarini a López bol znovu v permanencii.

V prvom polčase sa tiež ošetrovala a to po ostrom strete Muntariho s Dode, po ktorom ležal na trávniku krvácajúce stredopoliar Interu. AC Miláno sa do Betathome bonus prvej väčšej šance dostal až v 23. minúte a hneď z toho bola vedúca bránka. El Shaarawy poslal do vápna center, Menez len tak nastavil placírkou a loptu umiestnil za chrbát padajúceho Handanovič – 1: 0 pre AC. Následne tempo opadlo ak videniu už bola len taktická bitka.

Až v 53. minúte prišlo nové vzrušenie, vo vápne sa šikovne prešmykol medzi obrancami Interu Giacomo Bonaventura a jeho krútená strela na zadnú tyč skončila tesne vedľa. Hneď na to rozbehol akciu Inter, z ostrého uhla pálil Kuzmanovic len do Lópeza az následného závaru nič nevzišlo. Nerazzurri rozhodne nemali územnú prevahu, ale v 61. minúte sa im podarilo z čista jasna vyrovnať, nenápadná strela Joela Obiho zapadla presne k tyči Lopezová bránky a radosť modročiernych mohla naplno prepuknúť. Po hodine hry tak bolo skóre milánskeho derby zrovnané na 1: 1.

Milánskej tímy sa za tohto stavu nerozhodli len brániť, ale skôr naopak – ak AC, tak Inter chceli staviť všetko na ofenzívnu kartu. Veľmi blízko rozhodujúce bránky bol El Shaarawy. Ten dostal skvelú prihrávku za obranu a postupoval sám na Handanovič, milánsky útočník to myslel dobre a hodlal zavesiť pod brvno, lenže práve bránková konštrukcia sa mu stala osudnou. Stopercentná šancu si vytvoril aj Inter, Mauro Icardi z veľmi nádejné pozície, tiež sám pred López, prestrelil. V 88. minúte sa tlačil do vápna aj Guarini, ale Zapata ho s vypätím všetkých síl zneškodnil.