1. FK Příbram – 1. FC Slovácko

Příbram porazila v zápase bohatom na šance Slovácko 1: 0 a v tabuľke sa posunula na siedme miesto. Slovácko je po tesnej porážke desiatej. Jediný gól zápasu strelil Roman Bednář.

Zápas na štadióne U Litavky začal veľa aktívne a domáce museli odvracať prvý nápor už po 120 sekundách hry. Po rohovom kope sa totiž k lopte dostal Šumulikoski a Hnaníček musel odhlavičkovávat veľké nebezpečenstvo! Ani na druhej strane sa na nič nečakalo, po Zemanová centre opečiatkoval tyč Tomáš Pilík. A naďalej sa hralo veľa ofenzívne, Bednář postupoval sám na hecuje, ale neuspel a za chvíľu ten istý brankár chytil hlavičku Filla. A do tretice výborný Hecate v 27. minúte skvele zasiahol po hlavičke Romana Bednářa.

Ofenzívny stretnutie pokračovalo aj po zmene strán, ranu Diviša zlikvidoval Boháč a v 57. minúte išli domáci do vedenia. Roman Bednář rovnako ako v prvom polčase postupoval sám na hecuje, ale na rozdiel od prvého okamihu tentoraz uspel. Příbram doma viedla nad Slováckom 1: 0. A to nebolo všetko, hneď za minútu bola nariadená v prospech Příbrami penalta. Tomáš Rada zahral vo vápne rukou a rozhodca bol nemilosrdný, však Tomáš Pilík v exekúcii zlyhal a domáce tak stále viedli len jednogólovým náskokom.

Štvrťhodiny pred koncom mal na kopačke vyrovnanie Kuncl, avšak skvelý Boháč svoj tím podržal. Hostia neuspeli ani z nasledujúcej dorážky, ku ktorej sa dostal Sadílek. Boháč bol v hlavnej úlohe ešte raz, keď pár minút pred koncom zlikvidoval ďalšiu šancu, tentokrát Milana Kerbra. Slovácko na ihrisku Příbrami vyrovnať nedokázalo a zo stredu Čiech odchádza naprázdno. viac na: http://uni-suomi.com